Верховна Рада схвалила закон «про олігархів». Опозиція заявляє про «початок кінця парламенту»

У Верховній Раді підтримали у другому читанні та в цілому президентський законопроєкт про олігархів №5599.

Пофракційне голосування: фото Української правди
Пофракційне голосування: фото Української правди

Законопроєкт підтримали 279 парламентарів, – передає УП.

Нардепи розглянули законопроєкт за скороченою процедурою, що викликало обурення в опозиції. Парламентарі опозиційних партій навіть блокувати трибуну Ради.

Переважну більшість голосів за законопроєкт віддала президентська партія монобільшості "Слуга народу" – 229, "За майбутнє" – 18, "Довіра" – 15, "Голос" – 11.

Проти виступили народні депутати від "Євросолідарності" – 23 нардепи та ОПЗЖ – 20.

У парламентській опозиції наполягають, що законопроєкт №5599 щодо деолігархізації ухвалили у другому читанні з порушенням процедури й регламенту.

Про це заявила депутатка від "Євросолідарності" Ірина Геращенко:

"Сьогодні 16 січня і 26 квітня цього парламенту, коли проголосували диктаторські закони та ратифікацію "чорноморського флоту". Тоді деякі депутати опускали очі, бо їм було соромно: вони усвідомлювали, як ламають парламентаризм…

У монобільшості були голоси на сьогоднішній закон: разом із групами 279 голосів. І ніхто не блокував їм трибуну. Ми боролися за регламент і за процедуру. Це початок кінця.

Це початок кінця цього парламенту, тому що ви не опозицію принизили, а самі себе, показавши, що ви – лише зелені кнопочки, для яких все одно, що тиснути, – головне тиснути так, щоб отримати свій олігархічний конверт і те, що вам скажуть на Банковій. 

А ми подаємо заяву про злочин".

За словами Геращенко, головуючий перший віцеспікер Руслан Стефанчук та президентська фракція не дали опозиції захистити її поправки.

Сергій Власенко з "Батьківщини" також заявив, що його фракція була готова до конструктивного діалогу щодо законопроєкту про олігархів, але таблиця поправок з'явилася лише напередодні голосування – а це порушення регламенту.   

"Що стосується висновків, які Ви показували, я переконаний, що 16 січня 2014 року у головуючого на той момент теж були висновки… але він потім давав пояснення в прокуратурі", – заявив Власенко.

Стефанчук заперечив, що порівняльна таблиця підписана 17 вересня – і тому було проголосовано за скорочену процедуру розгляду законопроєкту №5599 у другому читанні.

Знак гривні
Знак гривні