На Миколаївщині пілоти вперше тренувалися мінувати місцевість з повітря

У Миколаївській області завершився льотно-методичний збір з екіпажами винищувальної, бомбардувальної, штурмової, транспортної та розвідувальної авіації Повітряних сил ЗСУ.

Про це у середу, 22 вересня, повідомляє АрміяInform й передає Новинарня.

Екіпажі тренувалися знищувати ворога в повітрі, на землі й на морі. Протягом кількох тижнів пілоти здійснювали пуски керованих ракет класу “повітря-повітря”, виконували практичне бомбометання та стрільби з авіаційних гармат.

Попри те, що одне з головних завдань зборів, — підготувати молодих пілотів та фахівців наземного забезпечення до несення бойового чергування у системі ППО країни, під час цих навчань авіатори виконали вперше низку бойових завдань і навчальних вправ.

Зокрема, вперше льотчики-винищувачі виконали мінування ділянок місцевості з повітря.

Бомбардувальники та штурмовики вперше стріляли з підвісних гарматних контейнерів.

Уперше застосовувались групові засоби радіоелектронного захисту літаків. А розвідувальна авіація шукала “голку в скирті сіна” – виявляла малорозмірні замасковані цілі в лісових масивах та гірській місцевості.

У льотно-методичному зборі взяли участь екіпажі усіх без винятку авіаційних бригад Повітряних сил.

Крім базового, бойова робота авіації велась одразу з чотирьох оперативних аеродромів на кількох авіаційних полігонах. Використовувалися звичайні та керовані засоби ураження. Для знищення наземних цілей після тривалої перерви застосовувалися боєприпаси великих калібрів спеціального призначення.

Як зауважив командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-майор Микола Олещук, цей збір був сповнений насиченою та інтенсивною бойовою роботою.

“Я задоволений роботою інструкторів, які провели сотні годин із молоддю як у небі, так і на землі. Збір завершено, але екіпажі тактичної, транспортної та розвідувальної авіації залишаються на визначених позиціях. Адже авіаційна компонента, зенітні ракетні та радіотехнічні війська беруть активну участь у масштабному СКШН “Об’єднані зусилля-2021″, де будуть відпрацьовані питання управління силами оборони держави під час відсічі збройної агресії,” — зазначив генерал-майор Олещук.

Під час осіннього льотно-методичного збору уже традиційно складають державні іспити випускники льотного факультету Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Вони отримують кваліфікацію “льотчик 3-го класу” та допуск до несення бойового чергування у системі протиповітряної оборони держави. Тобто одразу ж після випуску молоді лейтенанти можуть виконувати бойові завдання без додаткової підготовки.

“Вони вперше виконали стрільби ракетами класу «повітря-повітря» по повітряних мішенях. Я радий, що за час навчання курсанти не просто здобули навичку пілотування літаком, а й навчилися застосовувати наявне авіаційне озброєння”, — розповів начальник факультету перепідготовки та підвищення кваліфікації авіаційного персоналу Харківського національного університету Повітряних сил полковник Олександр Дяків.

Знак гривні
Знак гривні