Журналісту погрожують за оприлюднення листів, в яких йому пропонували гроші за відбілювання "Слуги народу"

І йдеться навіть не про Олександра Трухіна - схоже, у "Слуг" це більш системно.

Головний редактор “НовинарніДмитро Лиховій отримав погрози після оприлюднення листа від “політичного консультанта”, який нібито пропонував оплатити не-публікацію негативної інформації щодо народного депутата від “Слуги народу” та зачистку вже опублікованого негативу. У наступному листі “політконсультант” натякнув журналістові, що його “могли б і в багажнику покатати”, та що Лиховію “доведеться їздити в маршрутці”.

“Я сприймаю це як погрозу. Наприклад, погрозу спалити автомобіль, і подам з цього приводу заяву про злочин у поліцію”, – говорить Дмитро Лиховій.

Напередодні, 30 серпня, Лиховій повідомив у фейсбуці, що редакція “Новинарні” отримала листа від невідомого адресанта, підписаного як “Ігор Хоменко”. Той представився як “політичний консультант і гуру управління репутацією”, уповноважений неназваним клієнтом для зачистки інтернету від негативної інформації про Юрія Арістова, голови Бюджетного комітету Верховної Ради (фракція “Слуга народу”), та його сина Артема.

“Відносно мого клієнта ведеться чорна негативна інформаційна компанія, замовлена ​​непатріотичними силами з-за кордону. Цифровий слід веде в Росію. Дії вимагають жорсткої відповіді. Тому нас цікавить купівля блоку негативу (непублікації будь-яких негативних матеріалів) щодо Юрія Арістова та Артема Арістова до кінця 2021 року. А також вилучення будь-яких негативних матеріалів, опублікованих після 2019 року”, – ідеться в листі.

“Чи можемо дуже смачно співпрацювати… проект жирний. Якщо розумієте, про що я… Чекаю контактну особу для зв’язку”, – зазначив відправник листа.

“По тому, як топорно написано цей лист, я б припустив, що “гуру піару” Ігор Хоменко насправді не існує, тим більше, в нього ФБ порожній. І що все це якийсь розвод і провокація. Але ж є бритва Оккама, і є нинішня проффесіональна та кришталево чесна влада. Тому я не виключаю геть нічого”, – зазначив редактор “Новинарні“.

Скріншот листа від 30 серпня 2021
Скріншот листа від 30 серпня 2021

У коментарі до поширеного скріншоту Лиховій також нагадав, що лист прийшов у день, коли в медіапросторі спалахнув скандал з приводу п’яного ДТП за участі нардепа від “Слуги народу” Олександра Трухіна, а також того, що відбувалася “зачистка” інтернету від цієї негативної інформації та 30 інтернет-видань за гроші вилучили свої публікації з цього приводу.


Дмитро Лиховій з цього приводу розмістив у “Новинарні” розширену інформацію “Переносить важке з Банкової на Грушевського”: чому три десятки ЗМІ зняли новину про п’яне ДТП зі “слугою народу” Трухіним”.

Як відомо, Трухін є заступником свого однопартійця Арістова в Бюджетному комітеті парламенту.

Варто також зазначити, що пропозиція “Ігоря Хоменка” надійшла через кілька днів після появи в інших ЗМІ публікацій про те, що фірми, пов’язані з Юрієм Арістовим, нібито ведуть бізнес із російськими компаніями, а його син Артем фотографується на Червоній площі в Москві (із посиланням на журналіста, член української делегації в ТКГ Дениса Казанського).

Наступного дня, 31 серпня, на адресу редакції прийшов другий лист від “Ігоря Хоменка”.

“Скажу прямо – мені пофігу твій пост. Як досвідчений технолог я передбачив цей сценарій і врахував твою ділову ненадійність. Тому зауваж – я не назвав ім’я Клієнта. Як і своє. Ви розмовляли з моїм digital-аватаром”, – написав “спеціаліст з управління репутацією”.

“…І так, Дмитре, вам дуже пощастило, що ви виявилися занадто дрібним клопом, щоб на такого реагувати. Там люди серйозні можуть – можуть і в багажнику покатати. Але ви для них просто бруд під нігтями. На таких навіть не дивляться.
А що стосується фестивалю тупості)) я тобі так скажу) Коли я буду їхати на своєму Mercedes GL AMG 2021, ти будеш з дружиною сидіти в маршрутці))
Ну і хто з нас тупий, запитає тебе потім увечері вона? задумайся)
До речі, ще не пізно попрацювати) надумаєш пиши) мразь”, – ідеться в листі.

Зміст цього листа редактор “Новинарні” сприймає як погрозу та має намір подати до поліції заяву про злочин за статтею 345-1 Кримінального кодексу України. Частина 1 статті 345-1 ККУ передбачає: “погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності – карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років”.

“Я схильний вважати, що ім’я вигадане, звісно, і представлений образ теж штучний. Але і пропозиції, і погрози можуть бути реальними”, – зазначив Дмитро Лиховій.

змі слуга народу скандал інтернет

Знак гривні
Знак гривні