Початок нової хвилі: в Україні знову росте кількість випадків Covid-19

Міністерство охорони здоров’я рекомендує скоротити до 14 днів інтервал між двома дозами вакцини CoronaVac/Sinovaс у зв’язку зі зростанням захворюваності на COVID-19 і стрімким поширенням штаму "Дельта".

Нові випадки на 100 тисяч населення
Нові випадки на 100 тисяч населення

За матеріалами Української правди: тут і тут. Графік створено інтерактивною програмою Financial Times

"У зв’язку зі стрімким поширенням штаму "Дельта", поступовим зростанням захворюваності в Україні та необхідністю якнайшвидше забезпечити захистом якомога більше українців, МОЗ рекомендує скоротити інтервал між першою та другою дозою вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech до мінімального терміну, зазначеного в офіційній інструкції, – 14 днів", – йдеться в повідомленні МОЗ України.

Таке рішення ухвалили на основі рекомендацій ВООЗ та аналізу останніх досліджень ефективності вакцини CoronaVac за різних інтервалів між дозами.

Повідомляється, що останнє дослідження третьої фази в Туреччині з інтервалом введення між дозами CoronaVac в 14 днів, опубліковане в липні 2021 року, виявило рівень сероконверсії, тобто вироблення антитіл, у 89,7%.

Таким чином МОЗ рекомендує медикам запрошувати пацієнтів на отримання другої дози вакцини CoronaVac через 14 днів після першої.

Самі пацієнти теж можуть просити зробити друге щеплення через цей інтервал.

За добу 11 серпня в Україні зафіксували 1 247 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, госпіталізували 588 осіб, померли 24 хворих, одужали 1 039 осіб.

За півтора року пандемії в Україні коронавірус SARS CoV 2 виявили у 2 262 601 особи, одужала 2 194 791 особа, померли 53 173 осіб, які інфікувалися.

Знак гривні
Знак гривні