КМДА обіцяє перевірити «квартири-мурашники», де прописані десятки людей

Адреси таких квартир вже розвісили в кожному ЦНАПі Києва. Прописки у нас давно нема, як відомо – "реєстрація" від неї кардинально відрізняється, мммм, назвою.

КМДА, СБУ, міграційна служба і податкова організують перевірки квартир із масовою реєстрацією, повідомив заступник міського голови Костянтин Усов, якого цитує Хмарочос.

Так, у квартирі площею 30 квадратних метрів на вулиці Максима Берлинського на Сирці прописано понад тисячу осіб. В іншій квартирі на вулиці Кудряшова, Солом’янка, – 740 людей. Загалом у Києві налічується більш як 100 «квартир-мурашників», в яких зареєстровано аномальну кількість людей.

За словами Усова, це «напівлегальний бізнес», хоча законодавчих обмежень на кількість реєстрацій на площу житла немає.

За його словами, така практика узаконює «іноземні кримінальні елементи» та «записує в кияни мешканців інших регіонів». Діти таких людей займають місця дітей «справжніх киян» у дитсадках і школах; ці мешканці отримують соціальні, медичні та транспортні пільги, створюють додаткове навантаження на місцевий бюджет, їхні голоси використовуються для маніпуляцій на виборах, а ще подібні реєстрації унеможливлюють мобілізацію призовників, нарікають у КМДА.

Загалом, заявляє Усов, виходом має бути скасування інституту реєстрації (прописки) і прив’язка всіх адміністративних сервісів до фактичного місця проживання. Але доки це не врегульовано, КМДА домовилася з СБУ, міграційною службою та податковою про спільні точкові «удари» по місцях масової реєстрації. Зокрема, перевірятимуть:

Адреси таких квартир уже розвісили в кожному ЦНАПі Києва. Також невдовзі ці адреси повідомлять директорам усіх шкіл та дитсадків Києва.

Павло Федорів, житловий експерт і аналітик CEDOS, нагадує, що в Україні відсутні адекватне оподаткування нерухомості та впорядкований ринок оренди.

В Україні неадекватна реєстрація місця проживання. Люди б реєструвались, якби була така можливість, але їхні орендодавці часто не розуміють, як це має працювати. Люди без реєстрації в Києві все одно платять за блага, якими користуються, – своїм орендодавцям. Але ті не віддають місту його частину. Обкладайте податками нерухомість», – коментує він.

Знак гривні
Знак гривні