Калмики збирають національний з’їзд, щоб обговорити власну окрему державність

29 травня 2021 року в Елісті, Республіка Калмикія, має відбутися Чуулhн – з’їзд калмицького народу, на якому будуть порушені питання про соціально-політичне становище калмиків.

Про це повідомляє Центр дослідження безпекового середовища “Прометей” із посиланням на власні джерела в громадському секторі Елісти. 

Серед причин, що спонукали провести з’їзд, організатори називають «кризову і небезпечну ситуацію, в якій опинився ойрат-калмицький народ», а також «дискримінацію прав, повноважень, інтересів народу і Республіки Калмикія з боку федерального центру».

Дивіться також:

Лідер ерзян в ООН розповів, як РФ знищує корінні народи

Чуулhн є вищим національним представницьким органом калмиків, уповноваженим приймати рішення і заяви від імені всього народу. Організаційний комітет повідомив проєкт порядку денного Чуулhн-з’їзду, який буде запропоновано на затвердження делегатів:

  1. Про державність Республіки Калмикія (з вини першого і єдиного президента республіки Кірсана Ілюмжинова Калмикія позбавлена ​​статусу держави в складі РФ – на відміну від інших національних республік).
  2. Про владу та соціально-економічну катастрофу Республіки Калмикія.
  3. Про вибори до органів державної влади (висування єдиного (народного) кандидата в депутати Держдуми РФ і участь в інших майбутніх виборах).
  4. Вибори виконавчого органу Чуулһн-з’їзду ойрат-калмицького народу, наділеного повноваженнями представляти інтереси цього народу як у Російській Федерації, так і на міжнародній арені.

«Ми зіткнулися з екзистенційними викликами. Спостерігаємо стрімку деградацію державних і соціальних інститутів, зубожіння населення, повну відсутність реформ, цілеспрямовану політику асиміляції. Всі ці чинники разом і окремо підштовхують молоде і працездатне населення виїжджати з Калмикії. Народ на межі зникнення. Найстрашніше – влада вдає, що проблем не існує. Чиновники підзвітні Кремлю, але не народу. Саме тому ми маємо намір заявити про проблеми калмицького народу привселюдно. Це перший крок, без якого ми не зможемо рухатися далі – до розв'язання наших проблем», – заявили в Організаційному комітеті Чуулһн-з’їзду ойрат-калмицького народу.

Калмики – єдиний монголомовний та буддійський народ Європи, корінне населення республіки Калмикія (Російська Федерація). Самоназва – хальмг, ойрат. Загальна чисельність калмиків у РФ – близько 180 тис. осіб. (57,4 % від загального числа мешканців Калмикії). 

дискримінація суспільство росія

Знак гривні
Знак гривні