Одеський підрозділ Національної спілки журналістів роздає посвідчення стороннім: бізнесменам, засудженим

Одеська обласна організація Національної спілки журналістів України видала посвідчення членів спілки стороннім особам, які мають сумнівний стосунок до журналістики.

607d993d30b14-1_700x350.jpg

Відео підписаних документів, які лежать на столі голови Одеської організації НСЖУ Юрія Работіна, з'явилося на Facebook-сторінці видання «Херсонський вісник new», – повідомляє Інститут масової інформації.

На відео зафіксовано журналістські посвідчення, виписані від імені НСЖУ херсонським бізнесменам, політикам та навіть учаснику «російської весни», зауважив представник ІМІ у Херсонській області, який проаналізував дані, вказані в посвідченнях.

Так, серед продемонстрованих посвідчень є виписані на:

Віталія Гаврилова, херсонського бізнесмена, власника мережі пекарень;

Дмитра Кірющенка, адвоката, якого у 2019 році затримували за статтею 255 ККУ (кеш із прізвищем);

Віктора Текутєва, ексміліцонера, одіозного проросійського активіста, учасника “російської весни”;

Вероніку Солодовнікову, підприємицю;

Сергія Дмитрієва, бізнесмена, члена виконкому Херсонської міської ради.

Коментуючи у фейсбуці факт видавання посвідчень стороннім особам, голова НСЖУ Сергій Томіленко повідомив, що питання буде вивчене. 

«Колеги, вступ до НСЖУ проходить через регіональні організації. Інформую, що через цю дискусію та обговорення обставини прийому та видачі посвідчень панові Текутєву будуть невідкладно вивчені. Будемо вдячні за надання фактажу, який допоможе в прийнятті рішень», – повідомив він у коментарях до обговорення.

Нагадаємо, згідно з інформацією на сайті НСЖУ, її членами «можуть бути громадяни України та інших країн, які досягли 18 років та визнають Статут НСЖУ, Кодекс професійної журналістської етики, професійно займаються журналістикою не менше одного року, працюють на штатній або позаштатній основі у редакціях газет та журналів, телебачення та радіомовлення, інтернет-виданнях та інформаційних агентствах, у видавництвах та пресслужбах (у тому числі фотокореспонденти та художники засобів масової інформації) або є вільними журналістами; викладачі навчальних закладів та установ, що готують журналістські кадри; творчі працівники журналістських організацій, доробки яких заслуговують на увагу».

Статус журналіста дозволяє безперешкодно відвідувати приміщення органів влади та їхні заходи, збирати інформацію в районах, де запроваджено карантинні обмеження, перебувати на засіданнях виборчих комісій під час виборів, отримати право на травматичну зброю, а також передбачає інші додаткові права в порівнянні з пересічними громадянами.

змі корупція скандал одеса

Знак гривні
Знак гривні