Як молода медсестра витягла з-під обстрілу поранених бійців під Шумами (РЕПОРТАЖ)

За особисту мужність і героїзм командування частини подало бойового медика, сержанта Світлану Земліну до нагороди.

У першого воїна, до якого доповзла медик, – пульсу й ознак життя не було. Світлана Земліна підняла голову й огледілась – ще троє лежали нерухомо, а двоє були поранені. До них і попрямувала. Пораненими виявилися два досвідчені сапери, котрі з групою прибули на розмінування.

Дівчина оцінила обстановку і поповзла до того, у кого на руці, нозі й боку проступала кров від поранень, він був притомний. Другий рухом показав, що допомоги не потребує. Тоді Світлана на поранені руку і ногу сапера наклала турнікети, щоб зупинити кровотечу.

Допомагали це робити сержанти, бо чоловік був набагато більшим, ніж дівчина, і стали відтягувати пораненого в укриття. Весь час поранений був при тямі й виконував команди медика. А ворожий вогонь тим часом не припинявся.

– Щось там свистіло над головою, але я не звертала на те увагу – потрібно було рятувати поранених, − ділиться дівчина.


Місцевість була відкрита, безпечно було лиш за невеличким насипом, куди й затягнули пораненого сапера. Уже там Світлана наклала на місця поранень тугі пов’язки та вколола знеболювальне. Інший поранений доповз туди сам. Гірські піхотинці з опорника вогнем у напрямку ворога прикрили групу, і за мить всі вже були в окопі. Там Світлана поправила турнікети та пов’язки, а хлопці понесли пораненого в напрямку спостережного пункту роти, куди вже прибув автомобіль для евакуації.

Військові під Шумами загинули через обстріл росіянами нашої групи розмінування

Напередодні описаних подій ворог, застосовуючи свою бандитсько-злочинну тактику, здійснив дистанційне мінування в районі взводного опорного пункту гірських піхотинців мінами ПОМ-2. Одна з них спрацювала за пару годин, а для знешкодження інших 26 березня і прибула група досвідчених саперів.

Навпроти опорника, метрів за 250–300, розташована водонасосна станція, котра забезпечує подачу води для низки населених пунктів. Саме в приміщені цивільного об’єкту й обладнали, як виявилось згодом, своє лігво ворожі снайпери. Щойно сапери почали розвідку місцевості, вбивці почали свою чорну роботу…

Першими під кулі ворожих снайперів потрапили сапери – двоє загинули миттєво, а ще двоє були поранені. Рятувати поранених з опорника кинулись гірські піхотинці – старший сержант Максим Абрамович та старший солдат Сергій Гайченко – снайпери вразили і їх…

Сержант Світлана Земліна вже досвідчений бойовий медик. Дівчині лише 24 роки, а вона понад три роки у лавах «Едельвейсів». Після закінчення Рівненського медичного коледжу вона єдина з групи, котра пішла до військкомату.

– Приклад старшого брата Олександра, який чотири роки воював у складі Новоград-Волинської бригади, мабуть, мав вплив тоді на моє рішення, − каже дівчина.

Їй, цій тендітній дівчині, нелегко на війні, в окопах, багнюці й під вогнем під Горлівкою. Але саме вона, як той янгол охоронець, рятує поранених.

– Я ні про що інше не думала тоді – лиш би добратись до поранених, зробити все можливе, щоб хлопці були живими, − каже дівчина.
Вона ще не оговталась від пережитого і від втрати своїх друзів – Максима і Сергія – веселих, молодих хлопців, котрі ціною власного життя намагалися допомогти пораненим.

Війна – це страшна річ, але саме тут – у цих незвичайних умовах і відкриваються найкращі риси людини – мужність, щирість, готовність ціною власного життя врятувати товариша. Саме вони – прості солдати цієї війни і є найбільшою цінністю нашої армії!

За особисту мужність і героїзм командування частини подало Світлану до нагороди. Нагороди заслуговують також сержанти Сергій Суліма та Олексій Косташек – то факт беззаперечний.

Ворог не припиняє провокувати українських захисників і порушувати чинні мирні домовленості. Обстріл позиції гірських піхотинців у районі Шумів 26 березня і розстріл військових – тому підтвердження.

Сергій Жмурко, кореспондент АрміяІнформ

Росія веде активну підготовку до нападу на Україну (ФОТО)

війна медицина екскалація герої донеччина

Знак гривні
Знак гривні