Через зміни клімату літо в майбутньому у нас може тривати пів року

І нічого доброго в цьому нема: спека, посуха й потреба пристосування не тільки для людей, а й для тварин і рослин. Чимало з представників флори й фауни можуть заміститись іншими видами.

На фото: викиди з електростанції у США, яка працює на вугіллі
На фото: викиди з електростанції у США, яка працює на вугіллі

Через зміни клімату літо стає довшим, а зима, весна і осінь коротшими. Науковці прогнозують, що до 2100 року тривалість літа у Північній півкулі може сягати до шести місяців, решту часу – інші пори року.

Такі результати нового дослідження опублікували нещодавно в американському науковому журналі Geophysical Research and Letters восьмеро науковців із Китаю. Вони проаналізували зміни клімату з 1952 року до 2011 року і виявили, що за ці майже 60 років середня тривалість літа збільшилося на 17 днів (з 78 до 95), тоді як зима, осінь та весна скоротились на кілька днів, – передає Голос Америки.

“Це біологічний годинник кожної живої істоти. Люди нині сперечаються про зростання середньої температури повітря на 2–3 градуси, втім те, що глобальне потепління змінює пори року – це те, що всі можуть зрозуміти”, – розповів в інтерв'ю американським ЗМІ головний науковець дослідження Юпінь Гуань, фізик-океанолог в Державній лабораторії тропічної океанографії при Академії наук Китаю.

За його словами, якщо пори року зміняться, деякі наслідки можуть бути негативними для людей та природи. Зокрема, люди, які мають сезонну алергію, довший період страждатимуть через пилок, збільшиться також кількість комарів, які полюбляють тепле середовище. Це своєю чергою може призвести до появи вірусів у нових непритаманних їм середовищах, на кшталт малярії та інших.

Рослини та тварини змушені будуть адаптуватися до змін в природі. Вчені прогнозують, що уряди змінюватимуть норми щодо запобігання катастрофам, охорони здоров'я та щодо управління сільським господарством.

“Якщо нічого не зміниться, до кінця століття весна і літо починатимуться на місяць раніше, ніж це було 2011 року, а осінь і зима починатимуться на півмісяця пізніше. Це призведе до майже пів року літа і менш як двох місяців зими у 2100 році”, – написали у статті дослідники.

За словами вчених, ці тенденції триватимуть в природі доти, доки у світі не зменшиться кількість викидів парникових газів.

клімат майбутнє світ екологія

Знак гривні
Знак гривні