Експерти ВООЗ у Вухані не підтверджують версію про «штучний коронавірус»

Група експертів місії Всесвітньої організації охорони здоров’я вважає, що витік коронавірусу з китайської лабораторії є малоймовірним, і, найпевніше, передався людині від тварини природним шляхом.

«Наші початкові результати показують, що передача вірусу від проміжного носія є найбільш вірогідною версією і вимагає додаткових досліджень, більш пильного і цілеспрямованого вивчення», – заявив в Ухані 9 лютого керівник міжнародної групи експертів ВООЗ Пітер Бен Ембарек.

Ембарек додав, що «гіпотеза лабораторного інциденту вкрай малоймовірна, щоб пояснити поширення вірусу серед населення».

Міжнародна команда, яка працює над з’ясуванням походження вірусу, недавно завершила місячне розслідування в китайському Ухані, де в грудні 2019 року були виявлені перші випадки інфікування.

Спочатку вважалося, що коронавірус, який забрав життя понад 2,3 млн людей по всьому світу, передався від тварин до людей на ринку, де продають екзотичних тварин у Вухані. Передбачалося, що вірус походить від кажанів, але проміжна «тварина-господар», яка передала його від летючих мишей до людини, залишається невідомою.

Ембарек також зазначив, що вірус міг потрапити у Вухань від мандрівників або через заморожені продукти, зокрема м’ясо диких тварин з інших регіонів Китаю або з-за кордону. Науковець вказав, що подальші дослідження треба провести не лише в Китаї, а й в інших країнах Азії та за її межами.

Дивіться також:

Чому науковці впевнені, що коронавірус НЕ штучний

u8KNsyAuX9QEdRnqLBCD8S-970-80.original.jpg

Зображення: © Andriy Onufriyenko/Getty

Експерти ВООЗ, які провели перші 14 днів своєї поїздки на карантині, відвідали низку відомих місць, пов’язаних із джерелами пандемії, зокрема ринок, звідки вперше стало відомо про хворих.

Як виглядав базар у Вухані, звідки почалася пандемія (ФОТО)

wuhan.original.jpg

South China Morning Post

Навідались науковці й у Вуханьський інститут вірусології. Його вчені проводять дослідження деяких із найбільш небезпечних захворювань у світі, включно зі штамами коронавірусу кажанів, подібних до того, який спричиняє COVID-19.

На початку пандемії виникло припущення, що вірус міг випадково поширитись зі стін закладу, але доказів, що підтверджують цю теорію, так і не було надано. Потім США, зокрема на той час президент Дональд Трамп і його прихильники, посилили ці чутки, вказуючи на теорії змови з боку Китаю. Жодних підтверджень також не було.

Китай медицина пандемія наука коронавірус вооз

Знак гривні
Знак гривні