В українську концепцію боротьби з тероризмом включено протидію дронам

Боротьба з БПЛА (безпілотними літальними апаратами) включена у Концепцію боротьби з тероризмом в Україні, а саме у План заходів щодо її реалізації. Про це пише Український мілітарний портал із посиланням на розпорядження, оприлюднене Урядовим порталом.

Скидання ВОГ-17 з БПЛА. Фото для ілюстрації: mil.in.ua
Скидання ВОГ-17 з БПЛА. Фото для ілюстрації: mil.in.ua

Згідно з планом, у силових структурах планується систематичне проведення навчально-практичних заходів із формування навичок припинення несанкціонованих польотів безпілотних повітряних суден, які можуть використовуватися для вчинення терористичних актів, над потенційно небезпечними об’єктами, насамперед об’єктами військової та критичної інфраструктури, оборонно-промислового комплексу.

До березня 2021 року СБУ має розробити і подати в установленому порядку Кабінетові міністрів України пропозиції щодо внесення змін до статті 24 закону «Про боротьбу з тероризмом» щодо визначення критеріїв та порядку визнання організації терористичною, переліку обмежень, що застосовуються до організацій, визнаних терористичними, а також механізму оскарження прийнятого рішення.

До вересня 2021 року доручається розроблення механізму відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок терористичних актів.

Також доручається проаналізувати інституційний механізм координації діяльності суб’єктів боротьби з тероризмом, зокрема шляхом уточнення завдань і функцій Антитерористичного центру при СБУ, оптимізації його структури та штатної чисельності.

Ця проблема не є далекою від України, так після чергового оголошеного перемир’я неодноразово фіксувалось, як бойовики російсько-терористичних військ скидають із БПЛА по позиціях ЗСУ ВОГи (скорочення з рос. «выстрел осколочной гранаты»).

Наприклад, за офіційною інформацією, такий факт був зафіксований 24 серпня 2020 року поблизу Майорська.

Наступного дня було поранено командира 137-го батальйону морської піхоти полковника Вадима Римаренко та сержанта, що його супроводжував. За наявною інформацію, саме цей підрозділ був обстріляний бойовиками з БПЛА.

Подібне порушення з боку російсько-терористичних військ, на жаль, далеко не перше: у березні 2020 року з подібного БПЛА скинули ВОГ на санітарний автомобіль, що є грубим порушенням міжнародних угод із захисту медиків на передовій.

Тоді в районі населеного пункту Гнутове було скинуто дві гранати ВОГ по санітарному автомобілю 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ.

Звернення редакції:

Базу псевдосоціологів і прихованих піарників ми прискіпливо наповнювали і постійно оновлювали з 2015 року. Та з наступного року ця робота може бути заморожена. Причина проста і банальна: немає грошей. Звертаємося до Вас із проханням перерахувати кількасот гривень через Спільнокошт та закликати це зробити ваших друзів і знайомих.

майбутнє авіація тероризм дрони зброя

Знак гривні
Знак гривні