Відео: чи можна протидіяти незаконному «опитуванню» Зеленського?

Якщо ви хочете протидіяти незаконному "опитуванню" в день виборів, але не знаєте, як це зробити – ось стисла інструкція.

Як протидіяти незаконному опитуванню від Зеленського?

Чимало українців уже зрозуміли, що з так званим всенародним опитуванням, яке планує провести президент, щось не так. Коротко по пунктах розповідаємо, що саме – і даємо рекомендації, як протидіяти цьому беззаконню.

По-перше, президент, згідно з Конституцією, не має права проводити жодних “загальнонаціональних опитувань”. Тобто, вже сам намір Зеленського провести це опитування показує, як гарант Конституції ставиться до своїх прямих повноважень.

По-друге, такі заходи є втручанням президента у вибори незаконною агітацією. Президент асоціюється з партією “Слуга народу”, а отже опитування від нього може розцінюватися як агітація. А вона в день голосування прямо заборонена Виборчим кодексом України.

По-третє, запитання сформульовані некоректно. Зокрема, соціологи зазначають – частина громадян не знатиме відповіді на них, а отже відповість “так”, аби не здаватися некомпетентними.

По-четверте, незрозуміло, де та ким проводитиметься опитування, а також якою є його процедура. Як би це не було організовано – але очевидно, що відсутність законного контролю за місцем, процедурою та виконавцями робить незаконними і результати.

По-п’яте, така безконтрольність передбачає, що відповісти на запитання так званого опитування можна і двічі, і тричі. Адже списків виборців у людей, які проводитимуть опитування, не буде – бо передача цих списків є серйозним порушенням законодавства. А якщо відповідати можна скільки завгодно разів, то й результати опитування будуть брехливими.

Шосте випливає з п’ятого – оскільки результати ніяк не можна проконтролювати, то їх можна намалювати просто “зі стелі”.

І, нарешті, по-сьоме: фінансування цього опитування в будь-якому разі буде повністю незаконним. Адже оплатити його з державного бюджету не можна – це не передбачено жодними законами. Але й брати гроші у неназваних “меценатів”, про яких кажуть “слуги народу”, теж незаконно. Антикорупційне законодавство забороняє приватним особам фінансувати діяльність органів влади, зокрема й президента, адже це створює корупційні ризики. Як саркастично зауважив колишній заступник генпрокурора Віктор Чумак, це і є корупція в особливо великих розмірах, за яку Зеленський пропонує давати довічне ув’язнення.

То як же кожен із нас може протидіяти цьому беззаконню та маніпуляції?

Ось кілька простих рекомендацій:

Насамперед слід чітко і публічно говорити про незаконність та заанґажованість опитування й неможливість встановити реальний результат. А отже, це ніяке не «опитування», тим паче «загальнонаціональне», а небезпечна політтехнологія за межами правового поля.

Не втягуватися в обговорення змісту незаконних запитань і «голосування» за чи проти цих запитань.

Якщо є час і натхнення – звернутися до правоохоронних органів, наприклад, звернути увагу вашого відділку поліції на те, що так зване опитування, яке має відбутися на вашій виборчій дільниці, суперечить законам, та попросити вжити відповідних дій.

У день голосування – відкрито протидіяти незаконній агітації та іншим формам впливу на волевиявлення виборців.

Якщо «опитування» проводитиметься в приміщенні для голосування – фіксувати факт злочину, негайно викликати поліцію і звертати увагу комісії та спостерігачів.

Якщо зустрінете «волонтерів»-агітаторів Зеленського, які чіпляються до людей на вулиці, використовують агітаційні гасла, символіку, намети тощо – публічно заявіть їм про незаконність їхніх дій і закличте ці дії припинити.

Зніміть цю ситуацію на відео. Розпитайте під запис «волонтерів», хто і як їм платить кошти, від кого конкретно вони отримали вказівки, імітацію бюлетенів, скриньки, як вони верифікують виборців, кому звітують, куди повезуть «бюлетені» тощо.

Безумовно, «волонтери» плутатимуться в свідченнях. Викладайте все це в соцмережі. Якщо явно незаконні дії не припиняються, викликайте поліцію. Звертайтеся по допомогу до інших виборців, спостерігачів, представників партій та кандидатів.

Звісно, не беріть участь у жодних «голосуваннях» під час цього «опитування», але фейковий бюлетень можете взяти, щоб демонстративно порвати чи забрати з собою на згадку.

Що більше людей активно протестуватимуть проти фарсу, то менше українців повірять брехні Зеленського, коли він оголосить фейкові цифри «народного волевиявлення».

До речі, якщо опитування на Вашій дільниці не відбуватиметься, так само фіксуйте й оприлюднюйте цей факт, щоб розвіювати міф про «всенародність» опитування.

Якщо достатньо багато людей діятиме саме так, афера Зеленського зазнає краху, і навряд чи він наважиться повторювати її знову. Ба більше, ця афера рано чи пізно має стати предметом розслідування правоохоронних органів.

А справжні цифри, які покажуть рівень підтримки Зеленського народом – це результати кандидатів у депутати і голови громад від партії «Слуга народу», які вони продемонструють на виборах 25 жовтня.

Дивіться також:

10 пунктів про «опитування» Зеленського. Чому воно схоже на російський «референдум» у Криму й як протидіяти?

диктатура авторитаризм вибори-20 зеленський відеотексти

Знак гривні
Знак гривні