Натяк для декого: бомбардувальники США знову допомагали патрулювати простір України, й це буде регулярним

Три стратегічні бомбардувальники ВПС США В-52Н патрулювали повітряний простір України в супроводі винищувачів Повітряних сил Збройних сил України. Такі патрулювання будуть регулярними.

Фото: прес-центр командування ПС Збройних сил України
Фото: прес-центр командування ПС Збройних сил України

Про це в понеділок, 14 вересня, повідомили в пресслужбі Командування Повітряних сил ЗСУ, передає Український мілітарний портал.

Як зазначається, бомбардувальники під прикриттям українських винищувачів взяли курс в акваторію Чорного моря для спільних дій з країнами-партнерами у сфері колективної безпеки.

“Такі патрулювання матимуть регулярний характер, адже місії В-52 в небі України є частиною давно запланованого розгортання шести B-52 на авіабазі Ферфорд Королівських Військово-повітряних сил Великої Британії”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що екіпажі B-52 забезпечують можливості колективної оборони для США, союзників по НАТО і партнерів, а також стратегічні та оперативні можливості для стримування Росії.

“Стратегічні партнери України ще раз натякають російському керівництву, що не залишать Україну наодинці та не дадуть перетворити Чорне та Азовське моря у внутрішні озера РФ”, – наголосили в пресцентрі ПС ЗСУ.

«СТРАТОСФЕРНІ ФОРТЕЦІ» В-52Н 🇺🇸 – ЗНОВУ В УКРАЇНСЬКОМУ НЕБІ 🇺🇦 🛩🛩🛩 Американські партнери є послідовними у своїх діях,...

Gepostet von Командування Повітряних Сил ЗСУ / Air Force Command of UA Armed Forces am Montag, 14. September 2020

Boeing B-52 Stratofortress “Стратосферна фортеця” – американський стратегічний бомбардувальник фірми Боїнг, що стоїть на озброєнні ВПС США із 1955 року.
Стратегічний бомбардувальник пройшов низку модифікацій під сучасне озброєння.

На висоті близько 15 тис. метрів він може нести різні види озброєння, в тому числі – ядерне. Втім, як показує бойовий досвід в Іраку та Афганістані, бомбардувальник успішно здатен наносити удари і на малих висотах.

Загалом В-52 може нести до півсотні боєприпасів загальною вагою 31,5 тон.

Основне завдання, для якого В-52 розроблявся – доставка двох термоядерних бомб великої потужності до будь-якої точки СРСР. Сьогодні ж, внаслідок проходження глобальних модернізацій, його завдання значно ширші.

В-52 став одним із небагатьох легендарних літаків, які знаходяться на службі безперервно понад півстоліття.

Незважаючи на те, що В-52 розроблявся в кінці 1940-х – початку 1950-х, він залишається основним літаком дальньої бомбардувальної авіації американських ВПС, поряд із надзвуковими B-1b Lancer, пара яких нещодавно працювала в українському небі.

Планується, що В-52 залишиться у такому статусі, як мінімум, до 2030 року.

Знак гривні
Знак гривні