На оборону не видано жодної держгарантії, ракетні програми не фінансуються, затягується підписання контрактів — Забродський

Народний депутат України Михайло Забродський висловився щодо результатів діяльності влади у сфері національної безпеки та оборони.

Як передає Цензор, про це він написав у Фейсбуці.

Забродський зазначив: "Прийшла осінь і, вже традиційно, пора говорити про звіт чинної владної команди за рік діяльності і про плани на рік наступний. Сфера національної безпеки і оборони нашої країни не є винятком із цієї цілком логічної планувально-звітної моделі, яку світ використовує сотні років.

Особливість полягає лише в тому, що звітувати вітчизняному оборонному відомству необхідно по конкретних напрямках. Заяви і заклики загального змісту вже важко сприймаються. А питання минулого року не тільки залишаються, їх перелік нестримно поповнюється. Спробуємо розібратися. Мова – про виконання ДОЗу (Держоборонзамовлення) за 2020 рік!

З чим оборонне відомство підходить до кінця року? Перелік сумних "здобутків" занадто невтішний. Варто зупинитися на деяких із них…"

Нардеп продовжив: "По-перше, це зрив надання державних гарантій під виконання ДОЗ поточного року. Станом на 1 вересня 2020 року, згідно з відкритим реєстром Міністерства фінансів України, жодної державної гарантії в цьому році не видано! Саботаж надання державних гарантій відбувається навіть всупереч Указу Президента України!

По-друге, відмова від фінансування ракетних програм. "Нептун" — з помпою прийнято на озброєння, але досі не передбачено закупівлю! Керівництво Міноборони на початку року не включило "Нептун" до ДОЗ-2020 та обіцяло, що одразу за результатами державних випробувань буде підписано контракт як мінімум на дивізіон. Вже вересень, випробування завершені ще в липні – а в ДОЗі комплексу "Нептун" досі немає!"

"По-третє, свідоме затягування підписання та фінансування державних контрактів за позиціями, що вже є в ДОЗ за 2020 рік. Це контракти на легкий ПТРК "Корсар", 152 мм артилерійські снаряди для Д-20, бойові машини піхоти БМП-2, снайперські гвинтівки Barrett великого калібру. І це – далеко не повний перелік! Можна стверджувати про свідоме затягування керівництвом Міністерства оборони України процесу укладання державних контрактів із уповноваженими суб’єктами господарювання.

По-четверте, відмова від фінансування стратегічних програм. Пам’ятаєте про проблеми, які ми обговорювали на початку року? Так, це 155 мм самохідні артилерійські установки "Богдана" і боєприпаси до них. У 2019-ому році випробування системи все-таки були зупинені, МОУ вирішило, що "Богдани" ЗС України не потрібні", — підкреслив Забродський.

"Ось так все непросто зі звітом, значно складніше, ніж ностальгічно повертати до форми одягу військовослужбовців імперські золоті погони і змінювати колір нашивок із прізвищами!

В наступних дописах ми детальніше розглянемо ситуацію по кожній із позицій виконання ДОЗу за 2020 рік. І питання для оборонного міністерства будуть зовсім не компліментарними", — резюмував нардеп.

бюджет закупівлі армія

Знак гривні
Знак гривні