У США створили експрес-тест на коронавірус: ціна 5 доларів, час перевірки 15 хвилин

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських препаратів (FDA) США схвалило до застосування BinaxNOW – 15-хвилинний тест на COVID-19 виробництва Abbott. Це тест-картка вартістю $5, яка працює подібно до тесту на вагітність. Перевірку можна зробити в домашніх умовах без необхідності відвідування спеціалізованої лабораторії, тоді як переважну більшість доступних наразі тестів на COVID-19 необхідно відправити в лабораторію для аналізу.

egyaigtxcamsyis.0-scaled.jpeg

Це вже другий експрес-тест Abbott на COVID-19. Раніше компанія випустила портативну міні-лабораторію ID NOW, здатну робити аналіз за п'ять хвилин. Але ця лабораторія призначалася для клінік та інших медзакладів, а BinaxNOW – більш масовий продукт. Згідно із заявою FDA, тест може використовуватися в кабінетах лікарів, відділеннях невідкладної допомоги та навіть у школах.

Abbott також розробила мобільний додаток, що забезпечує доступ і синхронізацію з базою даних пацієнтів. Люди з негативним результатом зможуть через додаток отримати «цифровий сертифікат здоров'я», який вони можуть виводити на екран телефона і пред'являти при необхідності. Генеральний директор Роберт Форд у своїй заяві підкреслив, що набір з тесту й додатку є «комплексним рішенням для тестування».

BinaxNOW відноситься до того типу тестів, які визначають стан здоров'я пацієнта по наявності / відсутності в його організмі антитіл до SARS-CoV-2. Тобто, принцип його роботи заснований на виявленні специфічних молекулярних білкових з'єднань на поверхні коронавірусу, а не послідовностей генетичного коду самого вірусу.

BinaxNOW робить аналіз за мазком з носа. Взятий зразок вставляється безпосередньо в карту BinaxNOW. Якщо результат позитивний – на ній з'являється помітна кольорова смужка.

Що стосується точності, компанія Abbott запевняє, що тест правильно діагностує коронавірусну інфекцію в 97,1% випадків, тоді як у разі негативного результату його точність ще вища – 98,5%.

Знак гривні
Знак гривні