Російські окупанти здійснили наругу над тілом вбитого ними медика

Відзняті знімки переданого окупантами тіла настільки жахливі, що на них не можна дивитися і, тим більше, публікувати, повідомляє Укрінформ.

Із незрозумілих причин тіло було розпороте від тазу до шиї, після чого грубо зшите. Також тіло не зберігалося в моргу, через що воно було покрите великими трупними плямами.

Раніше на контрольованих окупантами інформаційних ресурсах також викладали відео, на якому в голові трупа медика стирчить ніж.

Деталі: 13 липня на запит української сторони СЦКК у координації з СММ ОБСЄ була спланована евакуація тіла загиблого військовослужбовця ЗСУ лейтенанта Дмитра Красногрудя, який загинув у "сірій зоні" районі Зайцевого. При цьому військовослужбовці ЗСУ отримали з боку російських окупаційних сил гарантії безпеки та зобов’язання щодо припинення вогню в районі Зайцевого (Жованки) у період з 14.00 до 18.00 13 липня.

Однак під час евакуації неозброєна евакуаційна група, яка була маркована білими пов'язками на жилетах та білими касками, потрапила в засідку збройних формувань російських окупаційних сил. Спочатку був обстріляний військовослужбовець, який ішов попереду групи, йому на допомогу кинувся медик Микола Ільїн, який також був обстріляний та зазнав поранень, несумісних з життям. Після цього евакуаційна група з іще одним травмованим офіцером відступила.

Надалі окупанти відмовлялися надавати гарантії безпеки для пошуку українською стороною пораненого військового.

У четвер, 16 липня, тіло лейтенанта Дмитра Красногрудя передано на контрольовану урядом України територію. 17 липня на підконтрольну уряду України територію було передано тіло військового медика Миколи Ільїна

Також у вівторок, 21 липня, на підконтрольну уряду України територію було передано тіло третього українського захисника, який був поранений під час обстрілу евакуаційної групи під Зайцевим 13 липня і помер через те, що окупанти відмовлялися надати українській стороні дозвіл на його пошуки у "сірій зоні". Наразі проводиться ідентифікація особи.

Нагадаємо, що президент Зеленський зробив заяву щодо розстрілу медичної групи лише через добу після події, не згадуючи при цьому, яка країна відповідальна за цей злочин, а натомість використав визначення "та сторона". Скоріше за все, через небажання згадувати зайвий раз Росію, Зеленський не зробив хоча б мінімальних зовнішньополітичних кроків з приводу цього злочину, не доклав достатньо зусиль, щоб врятувати пораненого, який залишився на місці обстрілу. Поранений помер у сірій зоні, можливо, через декілька днів після події.

росія війна злочини

Знак гривні
Знак гривні