Понад 200 науковців звинуватили ВООЗ в ігноруванні ризику передачі COVID-19 у вигляді аерозолю

Нагадаємо, "аерозолі" – це значно дрібніші краплини, ніж ті, що осідають переважно на відстані до двох метрів.

фото: Shutterstock
фото: Shutterstock

Понад 200 науковців з усього світу виступили проти "офіційного" погляду на поширення інфекції.

Про це пише гонконзьке видання South China Morning Post.

ВООЗ, як і Центри контролю та профілактики захворювань США, заявляють, що турбуватися треба про два типи передачі: вдихання респіраторних часточок хворої людини в безпосередній близькості та, рідше, торкання забруднених поверхонь, а потім брудними руками обличчя.

Однак дедалі більше свідчень існує про "третій шлях" заражень – через аерозолі, мікроскопічні версії респіраторних частинок: вони менші, висять у повітрі довший час і передаються на відстані понад два метри. Часом ця відстань сягає десятків метрів. Це робить зонами ризику, навіть при дотриманні дистанції, погано вентильовані приміщення та громадський транспорт.

Загалом лист, який звинувачує ВООЗ у применшенні уваги до цього способу передачі, підписали 239 дослідників із 32 країн.

Саме аерозольна передача видається єдиним способом пояснити деякі випадки "суперперенесення", як-от у ресторані в Китаї, де було закрито вікна й працював кондиціонер – або ж той випадок церковного хору в штаті Вашингтон, коли на репетиції заразилися практично всі:

Читайте в розділі "Суперпереносники" в матеріалі, який переклали ТЕКСТИ, тут

Натомість ВООЗ запевняв, що перенесення через аерозолі відбувається лише під час медичних процедур, таких як інтубація. Американські ж посадовці так і не відповіли на численні запити про коментарі.

медицина коронавірус

Знак гривні
Знак гривні