Незважаючи на загрозу посух. У програмі Уряду Шмигаль пропонує нищити екосистеми, які зберігають воду

На фото — майбутнє України згідно з програмою дій Уряду Шмигаля, яку він подав до Верховної ради України.

Про це пише Петро Тєстов.

Поки світові лідери укладають всесвітні кліматичні угоди, ЄС приймає "Стратегію збереження біорізноманіття" та говорить про "Зелений Курс", наш Уряд продовжує жити в чомусь середньому між совком та печерним капіталізмом.

Зокрема, він пропонує повернути самозаліснені землі назад під оранки, максимально передати та продати землі державної власності, спростити всі процедури оформлення земель та де-факто скасувати контроль за їх використанням.

При цьому ще й відновити меліоративні системи — аби осушити повторно заболочені болота і знову їх використовувати під ведення сільського господарства.

Про те, що ліси та болота акумулюють вуглець, а ведення сільського господарства навпаки є одним із найбільших джерел викидів — в Уряді не чули.

Це вже потім ми будемо витрачати сотні й сотні мільйонів гривень, аби викупляти назад у державну власність роздані чинним Урядом землі, і відновлювати на них природні екосистеми, як це зараз роблять цивілізовані країни.

Якщо доживемо, звісно.

Наші міста й села вже задихаються від пожеж на осушених торфовищах. Далі буде гірше

А ще вражає, що єдиний об'єкт природно-заповідного фонду, про який згадав Уряд в програмі дій — це дендропарк "Софіївка". Чомусь саме його розбудова, на думку Уряду, допоможе покращити стан довкілля в Україні! Хоча в реальності вона допоможе покращити лише фінансовий стан депутата Яценка та допомогти йому вкотре пропіаритись за рахунок бюджетних коштів.

Дуже хочеться сподіватись, що як мінімум депутати з комітету екологічної політики ВРУ не будуть голосувати за цю антиекологічну печерну програму дій.

природа

Знак гривні
Знак гривні