Графіки дня: де зараз найбільше зростає COVID-19 й де почалася "друга хвиля" епідемії
Окрім виділених на графіку шести країн, зверніть увагу також на Саудівську Аравію та Швецію: там населення та абсолютні цифри – менші, але також різко зросла нова кількість випадків.
Якщо брати вигляд кривої, то в Ірані та Швеції можна говорити про "другу хвилю", тоді як в інших виділених угорі країнах усе ще наростає "перша хвиля".
***
Спробуємо нижче знайти на графіку окремо країни "другої хвилі":
Країни, де графік показує "другу хвилю" за кількістю нових випадків
В Росії та США кількість нових випадків залишається високою, але за офіційними даними більше не зростає, досягши "плато".
Ті самі країни, що й на першому графіку, показують зростання й нових випадків смертності – особливо це помітно в Чилі.
Ми використовуємо цю інтерактивну програму: ви можете самі виділити обрані країни чи подивитися на загальні тенденції за різними показниками, водячи курсором по різних кривих.
Що стосується конкретно смертності, слід зауважити, що різні країни рахують її по-різному. Та ж Росія записує в причину смерті будь-що інше, якщо під час захворювання на коронавірус у людини були супутні хвороби. "Помер від діабету", наприклад:
Розбавляють статистику: в Росії ховають у подвійних мішках людей, які офіційно померли не від COVID-19
Втім, на графіку смертності все ж помітно, як у виділених нами країнах криві зростають на тлі спадання смертності в невиділених (на малюнку сірих) країнах, таких як США, Британія, Італія. Ось виділимо кілька з них:
Американське видання VOX серед країн із найгіршими тенденціями також звертає увагу на Південно-Африканську Республіку:
Ось карта, що показує кількість нових випадків коронавірусу за останні 14 днів:
Всесвітня організація охорони здоров'я заявляє про погіршення ситуації з коронавірусом у глобальному масштабі і закликає не припиняти протидію вірусу в країнах, де спостерігається поліпшення.
"В даний час ВООЗ зареєстровано майже 7 мільйонів випадків захворювання на COVID-19 і майже 400 тисяч випадків смерті.
Хоча ситуація в Європі покращується, в глобальному масштабі вона погіршується", – цитує УП.
При цьому глава ВООЗ зазначив, що в деяких частинах Східної Європи і Центральної Азії спостерігається зростання числа випадків захворювання.
Гебреісус підкреслив, що у країнах, де спостерігається позитивна динаміка, найбільшою загрозою є самозаспокоєння.
"Ми, як і раніше, закликаємо до активного спостереження, щоб гарантувати, що вірус не повернеться, особливо в зв'язку з тим, що масові зібрання всіх видів починають відновлюватися в деяких країнах".