50 нардепів оскаржили в КСУ амністію майданівців

Переважно підписанти – з ОПЗЖ Медведчука.

Архівне фото Reuters
Архівне фото Reuters

50 депутатів Верховної Ради, переважно з проросійської фракції ОПЗЖ, 29 травня оскаржили в Конституційному Суді закон про недопущення переслідування й покарання осіб у зв'язку з подіями, які мали місце під час Революції гідності.

Про це повідомила у вівторок пресслужба Конституційного Суду, передає Лівий берег.

Автори подання вказують, що під час масових акцій протесту в листопаді 2013 року - лютому 2014 року загинули близько 100 протестувальників і близько тисячі отримали поранення; були вбиті 23 співробітники правоохоронних органів, 932 були поранені, зокрема 257 – важко, а 158 – з вогнепальної зброї.

"Деякі учасники масових акцій протесту відкрито зізнаються в застосуванні вогнепальної зброї до представників правоохоронних органів, їхньому вбивстві і в скоєнні тяжких злочинів іншого характеру. Але такі злочини в результаті прийнятого закону не підлягають розслідуванню, а особи, яких підозрюють в їх вчиненні, звільнені від кримінальної відповідальності", – сказано в документі.

На думку депутатів, таким чином у суспільстві було сформовано враження про дозволеність безкарно вчиняти злочини проти життя і здоров'я людини, а також потерпілі від злочинів були позбавлені гарантованих їм конституційних прав і свобод.

Загалом, за оцінками авторів подання, цей закон суперечить 16 статтям Конституції України.

реванш майдан медведчук

Знак гривні
Знак гривні