Лівійські урядові війська вибили "хафтарівців" і "вагнерівців" з повітряної бази аль-Ватійя та захопили новий російський "Панцир" (ФОТО)

За підтримки турецьких дронів війська визнаного ООН уряду Лівії сьогодні захопили останній важливий пункт на заході країни, який контролювали прихильники генерала Хафтара. Нагадаємо, що на стороні Хафтара воюють найманці з Росії, Єгипту та ОАЕ.

Хафтар досі контролює східну частину країни включно з важливими портами та нафтовими родовищами. Однак останнім часом його війська зазнали низки поразок. Урядові сили отримали суттєву військову та логістичну підтримку від Туреччини, що змінило перебіг конфлікту, при тому що у свій час Хафтару майже вдалося захопити столицю Лівії, Тріполі.

У якості трофею урядові війська, серед іншого, захопили новенький зразок російської "диво-зброї", системи ППО "Панцир". Це перший випадок, коли комплекс вдалося захопити неушкодженим. Ще один комплекс був знищений вчора внаслідок удару дронів турецького виробництва. "Панцирі" вартістю близько 80 млн доларів просувалися Росією як небачений по ефективності тактичний засіб ППО. Однак кількість знищених або захоплених систем незабаром перевищить десяток, водночас інформацію про те, що хоча б одна повітряна ціль була збита цим комплексом, знайти важко.

На фото: захоплений на базі аль-Ватійя новий (хоч трохи і в сажі) "Панцир".

panz1.jpeg

panz2.jpeg

панцир конфлікт лівія

Знак гривні
Знак гривні