Науковці отримали найкращу в історії модель атмосфери Юпітера (ФОТО, ІНФОГРАФІКА)

На Юпітері завжди темно й завжди штормова погода – й зараз учені отримали найдетальніший натепер вигляд диких бур, що вирують в атмосфері газового гіганта.

SToWePiENzzWwy3tGxULw9.jpg

Це стало можливим завдяки зонду "Юнона", який з 2016 року кружляє над Юпітером, а також додатковим деталізованим фото телескопа Габбл, який багато разів знімав найбільшу планету нашої сонячної системи. Крім того, обсерваторія Gemini на Гаваях підтримує ці спостереження вже з Землі.

"Оскільки ми тепер постійно отримуємо зображення високої роздільної здатності з різних обсерваторій та в різних довжинах хвиль – ми значно більше дізнаємося про погоду на Юпітері, – каже Емі Саймон, вчена з NASA. – Це наш еквівалент погодного супутника, й ми нарешті можемо побачити цикли в погоді".

2.png

"Юнона" кожні три дні пролітає якнайнижче над верхівками хмар, збираючи дані, виокремлюючи блискавки та вивчаючи склад атмосфери.

Науковці синхронізували Габбл та Gemini так, щоб одночасно з "перийовом" зонда знімати Юпітер з інших кутів.

Це дозволяє "подивитися на планету з різних кутів".

Габбл показує Юпітер у видимому світлі, дозволяючи вимірювати висоту конвекційних башт в атмосфері. В той самий момент, Gemini за допомогою інфрачервоного світла дивиться крізь хмари.

Якщо цієї синхронності замало, аби вразити уяву, подумайте про роздільну здатність: навіть з Землі ми спостерігаємо об'єкти на Юпітері завбільшки 500 кілометрів. "З такою роздільною здатністю – з Нью-Йорка ми могли б помітити обидві фари автівки в Маямі".

Завдяки цьому вчені вже створили попередню модель атмосфери Юпітера, з блискавками та стовпами конвекції:

soWcMz8eAibKYwzwNqaDSA.jpg

Детальніше – на Space.

космос краса наука

Знак гривні
Знак гривні