Головреда "Слідства.Інфо" викликали на допит через запит до "слуги народу" Дубінського

Головного редактора незалежної розслідувальної агенції "Слідство.Інфо" Анну Бабінець викликали на допит у Нацполіцію через її запит до нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського.

Про це повідомляє УП з посиланням на саму Бабінець, а також команду розслідувачів.

За словами Бабінець, її викликає слідча Ільміра Чередник, яка ще кілька місяців тому дзвонила журналісту як слідча по вбивству Павла Шеремета.  

Як повідомляє "Слідство. Інфо", у листі, який надійшов на адресу агенції, вказано, що "в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні слідчої дії – допит в якості свідка головної редакторки ГО "Слідство Інфо" Бабінець Анни", тому просять забезпечити її явку на 10:00 13 травня до Головного слідчого управління Нацполіції.  

Воу! У міністра Авакова розслідували всі резонансні злочини і добралися до журналістів-розслідувачів. Сьогодні отримала...

Gepostet von Anna Babinets am Donnerstag, 7. Mai 2020

У самій повістці наведено лише номер кримінального провадження без деталей, чого саме воно стосується. Також вказано, що йдеться про правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 163 (Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер) ККУ. 

В іншому листі, підписаному тією ж слідчою Ільмірою Чередник, є перелік запитань, на які має відповісти агенція. Вони стосуються запиту, надісланого "Слідством.Інфо" народному депутату від "Слуги народу" Олександру Дубінському в грудні 2019 року, щодо його можливих зустрічей із фігурантами справи про імпічмент американського президента Дональда Трампа. Зокрема, про ймовірні контакти з персональним адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані. 

Агенція зазначає, що такі запити надіслали також міністру внутрішніх справ Арсену Авакову і ще 12 посадовцям.

Сама Бабінець зазначила, що за 17 років роботи журналістом ніколи не ходила на допит через те, що написала запит. Вона додала, що обов’язково піде з юристом, а також зніме і покаже, як "Головне слідче управління розслідує такі резонансні справи, як запит народному депутату Олександру Дубінському".

змі дубінський репресії

Знак гривні
Знак гривні