Посуха лякає українських фермерів більше за коронавірус і карантин разом узяті

Вродовж карантину можна торгувати – аби було чим. Посуха – безпрецедентна.

Фото гендиректора компанії Harveast Дмитра Скорнякова
Фото гендиректора компанії Harveast Дмитра Скорнякова

Мінекономіки вже переглянуло прогноз урожаю зернових культур на 2020 рік: тепер замість прогнозованих у лютому 65-70 млн тонн вже очікується лише 63-65 млн тонн. Звісно, прогнози – справа невдячна, протягом року залежно від погоди їх переглядатимуть, проте повторити рекорд урожаю 2019 року – 75,1 млн тонн – у 2020 році навряд чи вийде.

Про це йдеться в матеріалі Економічної правди.

У деяких центральних і південних районах в осінньо-зимовий період випало всього два-три дощі. Частині фермерів довелося сіяти в сухий грунт, а зима була безсніжною.

Відсутність дощів в Україні та зміління річок Держводагентство назвало гідрологічною посухою.

Є площі, на яких нестача вологи нижча від історичного показника на 80-90%.

У березні й першій половині квітня листкову поверхню озимини суттєво пошкодили нічні заморозки. На поверхні ґрунту температура сягала мінус 10-20 градусів. Це були екстремальні заморозки.

На посіви, які пережили заморозки і посуху, 14-16 квітня чекали пилові бурі. У 2020 році вони були не лише на півдні України, а й в Запорізькій, Чернігівській, Сумській та Київській областях. У результаті частину посів повидувало вітром чи позаносило пилом.

"Відсутність достатнього рівня зволоження у верхньому шарі ґрунту, відсутність рослинного покриву в цей час на полях, а також недостатнє структурування ґрунту призвели до розвитку активної вітрової ерозії. Особливо сильно і нетипово це проявилося в регіонах Полісся на легких за гранулометричним складом ґрунтах", – зазначає заступник директора з виробництва компанії "Кернел" Костянтин Шитюк.

Фото гендиректора компанії Harveast Дмитра Скорнякова
Фото гендиректора компанії Harveast Дмитра Скорнякова

Чого чекають і що збираються робити аграрії

клімат аграрії

Знак гривні
Знак гривні