Голова ТСК по вибухам у Балаклії Давід Арахамія опублікував фальшивий звіт, який заперечує російську диверсію

Журналіст Юрій Бутусов стверджує, що звіт, у якому йдеться про підрив складів в Балаклії Харківської області за допомогою багатьох закладених на землі зарядів, є фальшивкою.

ТСК не заслухала керівництво Київського науково-дослідного інституту судових експертиз з керівником Олександром Рувіном включно, жодного офіцера Головного ракетно-артилерійського управління Генштабу, "не був заслуханий навіть командир арсеналу".

"Вони взяли наспіх вигадану версію харківського інституту, яка не витримує ніякої критики. І на її основі Арахамія написав абсолютно брехливий висновок, ніби експертиза Рувіна ґрунтувалася тільки на одній версії – атака з безпілотника, і заявив, що версія з безпілотником помилкова. Насправді , дані радара "Украероруху" в справі є, і їх ніхто не спростував".

Бутусов стверджує, що комісія Ради "приховала від депутатів в своєму звіті, що 26 грудня 2015 року на території арсеналу були скинуті 14 запалювальних мін-гранат ЗМГ, але тоді вибухів і пожежі вдалося запобігти".

"Комісія приховала, що противник атакував склад ЗСУ на південному напрямку, скинувши з безпілотника кумулятивні гранати. Більше того, версія з безпілотником не була єдиною. Розглядали і диверсію на арсеналі, і пуск керованої ракети".

Бутусов вважає, що розгляд справи про вибух арсеналу тимчасова слідча комісія зробила некомпетентно, навмисно не повідомляючи про важливі факти і не провівши серйозного розслідування.

"Бачу, що пан Арахамія навмисно пропонує версію катастрофи, ведучи в сторону від версії, яка пов'язана з можливими діями Російської Федерації, і відкидаючи все, що підтверджує російський слід".

Нагадаємо, що голова фракції "слуг" у парламенті Давід Арахамія регулярно проводить інформаційні акції, які вигідні Росії: так, на форумі у Давосі він заявив, що Україна має відмовитись від гармонізації українського законодавства з ЄС та створювати власні "правила гри". Пізніше він говорив про можливість варіанту "воду в Крим в обмін на Донбас". Тепер, якщо вірити Бутусову, Арахамія публікує фальшивий звіт, покликаний зняти підозру з Росії за вибухи військових арсеналів.


слуги арахамія диверсія арсенал

Знак гривні
Знак гривні