РПЦ в Україні голосом Онуфрія закликає йти до церкви. РПЦ в Росії словами Кіріла - залишатися вдома

Предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій у зверненні до Великодня не закликав людей лишитись вдома – хоча це зробив навіть Кірілл з РПЦ, який говорить про "подвиг неотлучного перебування в своїх житлах". Наводимо два тексти для порівння.

Справа наліво: голова УПЦ (Московського патріархату) митрополит Онуфрій (Березовський) і намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ (Московського патріархату) Павло (Лебідь)
Справа наліво: голова УПЦ (Московського патріархату) митрополит Онуфрій (Березовський) і намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ (Московського патріархату) Павло (Лебідь)

Дивіться також:

Дотримання карантину – рівносильно "не убий". У минулому саме церква ставала поборницею карантинів під час епідемій

Митрополит Київський Онуфрій, (РПЦ в Україні):

Дорогі брати і сестри, сердечно вітаю вас зі Страсною седмицею!

Страсна седмиця завершує Святий і Великий піст. Протягом 40 днів Свята Церква готувала нас до великого свята — Світлого Христового Воскресіння. Кожен із нас постився, в міру своїх сил утримуючись від скоромної їжі, намагався творити добрі справи. Ми змушували себе молитися, каятися у своїх гріхах. Протягом 40 днів Свята Церква нагадувала нам слова святих: преподобного Іоанна Ліствичника, преподобної Марії Єгипетської, святителя Григорія Палами, — які були вчителями покаяння, творцями покаяння, прикладом великого покаяння.

У Страсну седмицю Свята Церква нагадує нам про страждання Христові, про ті муки, про ті випробування, про ті тортури, які притерпів заради нашого спасіння наш Спаситель і Господь Іісус Христос. Христос — Син Божий узяв на Себе людську природу, щоб, як людина, взяти на Себе наші гріхи. Господь узяв гріхи всього людства з наслідками. Гріхи мають свої наслідки — це муки, страждання, біль, скорботи. Господь усе це взяв на Себе — і перетерпів, і переміг. Знак, символ перемоги Христа над нашим вселюдським гріхом — це те, що Він не впав у відчай, як людина, Він не загубив любов, як людина, і до Бога, і до ближнього. І коли Спаситель висів на Хресті, то не плакав, не стогнав, а молився: «Господи, прости їм [тим, хто розп’яв Його], бо не відають, що творять вони!» (Лк. 23: 34).

У цей рік Господь нам також дав свої випробування, які ми вже терпимо за свої гріхи — це вірусна хвороба. Переживаючи свої труднощі, свої складнощі, свої наслідки гріха, ми можемо краще зрозуміти і зануритися в страждання історії. Коли людина страждає, вона краще розуміє того, хто страждає.

Нехай Господь благословить кожного з вас пройти з користю для душі Страсну седмицю і досягнути, і в радості зустріти світле свято Воскресіння Господа і Бога і Спаса нашого Іісуса Христа!

Цього року свято Святої Пасхи у нас особливе через вірусну хворобу, яка розповсюджується земною кулею. Тому сповіщаю вас, дорогі брати і сестри, що у храмах Пасхальні богослужіння будуть звершуватися. Хочу втішити тих, хто через хворобу або з якихось інших причин залишаться вдома: ви не будете покинуті, ви зможете побачити Пасхальну службу по телебаченню.

Завдяки владі, яка пішла нам на зустріч, Пасхальна служба буде транслюватися на телеканалах «Україна» та «Інтер». Ті ж віряни, які прийдуть на богослужіння, стоятимуть і молитимуться на вулиці, дотримуючись усіх необхідних санітарних норм.

Хто б де не знаходився у Пасхальну ніч, ми всі зможемо об’єднатися в молитві і разом прославити Воскреслого із мертвих Христа Життєдавця.

Нехай Господь благословить усіх нас!

Тим часом у Лаврі (МП), предстоятель якої теж раніше закликав приходити "стар і млад", почався спалах коронавірусу

Сам предстоятель уже в лікарні, двоє ченців у Києво-Печерській лаврі померли.

Порівняйте, що говорить Патріарх Московський Кіріл, РПЦ (в Росії):

" В нынешнее непростое время, в условиях, когда государственными властями предпринимаются все возможные меры по недопущению распространения коронавирусной инфекции, призываю архиереев, духовенство, монашествующих и мирян усилить молитву ко Господу об ограждении людей от вредоносного поветрия, а архипастырей и пастырей — продолжать ревностно совершать богослужения и особенно Божественную Евхаристию — таинство Тела и Крови Христовых, даже в отсутствие паствы по причине соответствующих рекомендаций властей. Воистину — «делу Божию ничего не должно предпочитать» (Устав преподобного Венедикта Нурсийского, глава 43).

Сегодня многие из нас вынуждены возложить на себя подвиг неотлучного пребывания в своих жилищах. Таковым говорю: пусть место вашего уединения станет для вас пустыней личного и семейного молитвенного труда, по евангельскому слову: Ты же, когда молишься, войди в комнату твою и, затворив дверь твою, помолись Отцу твоему, Который втайне; и Отец твой, видящий тайное, воздаст тебе явно (Мф. 6:6). Пусть на этот подвиг вдохновляет нас и образ преподобной Марии Египетской, многие годы проведшей в уединенной молитве в пустыне.

В эти дни мы лишаемся возможности быть вместе за любимыми всеми нами великопостными богослужениями. Но мы знаем, что даже врата ада не могут одолеть Христову Церковь (ср. Мф. 16:18). Кто отлучит нас от любви Божией: скорбь, или теснота, или гонение, или голод, или нагота, или опасность, или меч? <…> все сие преодолеваем силою Возлюбившего нас. <…> Ни смерть, ни жизнь, ни ангелы, ни начала, ни силы, ни настоящее, ни будущее, ни высота, ни глубина, ни другая какая тварь не может отлучить нас от любви Божией во Христе Иисусе, Господе нашем (Рим. 8:35-39). Даже будучи в вынужденном разобщении, как неоднократно в истории бывали в рассеянии по пустыням и горам, по пещерам и ущельям земли последователи Христовы, мы остаемся нерушимой общиной веры, объединенной сердечной молитвой к Господу Иисусу. В этой молитве мы не одиноки — вместе с нами предстоят Престолу Божию и наши святые сродники, подвижники Русской Церкви всех эпох ее исторического бытия, вдохновляя и ободряя нас. Мужайся, Христова Церковь <…> Христови бо друзи о тебе пекутся, и предстояще, и обстояще (седален по полиелеи службы Новомучеников и исповедников Церкви Русской).

Понесем, братья и сестры, временные лишения ради сохранения жизни и здоровья наших ближних. Будем терпеливо переносить посетившую нас скорбь в твердой надежде, что Всемогущий Господь, принявший страдания и крестную смерть за род человеческий и Своим Воскресением открывший нам путь ко спасению, во благовремении пременит эту скорбь на радость встречи в восхвалении Его в общей молитве за храмовым богослужением, и отрет Господь слезы со всех лиц и снимет Господь поношение с народа Своего по всей земле (Ис. 25:8).

Будем в эти дни особенно молиться о тех, кто самоотверженно полагает свои силы ради прекращения морового поветрия, о тех, кто трудится ради жизнеобеспечения наших городов и сел. Будем им благодарны и окажем им всю возможную поддержку. Благодарю и всех вас, дорогие владыки, отцы, братья и сестры, за ваше ревностное служение Господу, Его Церкви и друг другу.

Непрестанно молюсь о всех вас".

Дивіться також:

Чому півтора метра "соціальної дистанції" – це мало, й чому важливі маски: 3-D симуляція New York Times (ІНТЕРАКТИВ)

Церква коронавірус маразм

Знак гривні
Знак гривні