До бойової бригади ЗСУ намагався проникнути агент ФСБ

Спершу в обхід пункту пропуску він перетнув державний кордон, а згодом легалізувався як біженець.

Військова контррозвідка Служби безпеки України виявила агента спецслужб Росії і викрила їхній задум щодо агентурного проникнення в одну з бойових бригад Збройних Сил України.

Про це повідомляє Цензор із посиланням на пресслужбу СБУ.

Громадянин Російської Федерації у 2018 році потрапив у компрометуючу ситуацію та, перебуваючи під вартою із застосуванням фізичного впливу та психологічного тиску, був завербований співробітниками ФСБ.

Невдовзі, отримавши завдання влаштуватися на військову службу до української армії, агент ФСБ був переправлений кураторами на територію України. В обхід пункту пропуску він перетнув державний кордон і легалізувався як біженець.

Упродовж року росіянин вивчав обстановку навколо військових частин, які залучені до виконання бойових завдань у складі Об’єднаних сил. Для цього він відвідував різні регіони України, в тому числі територію Донецької та Луганської областей. У місцях постійної й тимчасової дислокації військових підрозділів агент встановив контакти з окремими їх представниками. Завдяки цьому він зібрав необхідні документи, частина з яких була підроблена, та посилався на нібито переслідування російськими правоохоронними органами. У 2019 році подав документи для прийняття на військову службу до однієї з бойових бригад Сухопутних військ Збройних Сил України, користуючись нормами Указу Президента "Про Положення про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства".

На території нашої держави для координації дій зі співробітниками російської спецслужби агент використовував захищені канали зв’язку. Контррозвідники спецслужби попередили проведення розвідувальної діяльності спецслужб РФ у лавах Збройних Сил України, стосовно іноземця вжито запобіжні заходи. Служба безпеки України нагадує, що за вчинення іноземцем або особою без громадянства злочину за ч. 1 ст. 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років.

фсб сбу росія армія кримінал

Знак гривні
Знак гривні