Викривачам корупції обіцяли 10% – а депутату, що викрив ймовірні корупційні дії брата Єрмака, дали кримінальне провадження

"Коли я йшов на вибори, ми говорили виборцям, що викривачі хабарників отримають 10% від хабаря. Але ж Андрій Єрмак цього не обіцяв – і ось що він пропонує за викриття корупції", – пише "Слуга народу" Дмитро Гурін, коментуючи кримінальне провадження проти Гео Лероса, який викрив ймовірні корупційні дії брата голови ОП, пов'язані з торгівлею державними посадами.

Як відомо, Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу щодо народного депутата зі "Слуги народу" Гео Лероса, який раніше оприлюднив відео, де нібито брат глави ОП Андрія Єрмака торгує державними посадами.

Повідомляється, що бюро відреагувало на заяву Єрмака і відкрило провадження відразу за чотирма статтями Кримінального кодексу:

- ч. 2 ст. 190 – шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб,

- ч. 2 ст. 344 – втручання у діяльність державного діяча, вчинене особою з використанням свого службового становища,

- ч. 2 ст. 328 – розголошення державної таємниці, що спричинило тяжкі наслідки,

- ч. 1 ст. 364 – перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу.

День фантастичних історій (напрікинці — перлина, щоб вам було легше розшарити цей пост). Проти Geo Leros, відкрили...

Gepostet von Дмитро Гурін am Montag, 30. März 2020

Що каже Лерос

Народний депутат від "Слуги народу" Гео Лерос заявив, що флешку із записом зустрічей брата глави Офісу Президента Андрія Єрмака йому передали 27 березня.

Про це Лерос повідомив "НВ", інформує Цензор.

"Я отримав флешку і вирішив, що потрібно її оприлюднити. Якщо є факти корупції, то країна має про це знати. На цьому етапі у мене є право, як і у журналістів, не розголошувати своїх інформаторів. Не відкидаю, що це може бути частиною слідства. Тому мене викликали на допит в ДБР. Буду давати пояснення і в НАБУ. Тільки після цього, коли вони ухвалять рішення або дадуть рекомендацію, чи варто це оприлюднити, я це обов’язково зроблю", – розповів нардеп.

На запитання, як довго були в нього записи, Лерос відповів: "Десь із п'ятниці (27 березня – ред.), приблизно. Я відразу, наступного дня, передав їх журналістам "Схем"".

Год назад Зеленский выиграл первый тур президентских выборов. Сегодня глава офиса Президента штампует на меня по делу в...

Gepostet von Geo Leros am Dienstag, 31. März 2020

Єрмак каже про "сплановану операцію"

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак натякає, що поширенням плівок про його брата народний депутат Гео Лерос йому мститься за скасоване призначення людини в міністерство і виконує чиєсь замовлення.

"Що стосується інформації щодо плівок, на яких начебто присутній мій брат Денис Єрмак. Я звернувся до правоохоронних органів із заявами – вони зареєстровані в ДБР, СБУ, і також порушена справа у САП…

Я вважаю, що ці органи проведуть повне, об’єктивне, відкрите для суспільства розслідування всіх фактів, які пов’язані з цими плівками: хто це робив, на чиє замовлення, що там на цих плівках. І я гарантую вам, що влада жодним чином не буде на це впливати.

Я розглядаю появу цих плівок у неділю, за день до того, як у парламенті розглядалися дуже важливі питання... Як розумні люди, ви розумієте, хто і як там діяв, хто робив усе, щоб це не відбулося, щоб Україна опинилася на порозі дефолту, щоб Україна не прийняла дуже важливі закони.

До того ж, цей пан, який називає себе Гео Лерос, – його справжнє прізвище Корехян Георг Багратович. Я вважаю, що він є інструментом, який використовують люди, які борються не тільки зі мною – вони борються з українською владою, з командою президента.

Як це не іронічно звучить, я зупинив – це відбувалося у моєму кабінеті в Офісі президента, цьому є свідки, – я зупинив спроби цього пана, який є депутатом партії "Слуга народу", обманним шляхом призначити в одному з міністерств на посаду заступника міністра людину з минулої влади, яка працювала в Київській державній адміністрації.

Спочатку цю людину нам пропонували до Київської міської державної адміністрації. Потім ця людина з’явилася – це було останнє рішення Кабінету міністрів пана Гончарука… Я зупинив це. Безумовно, у пана Лероса після цього до мене відповідне ставлення. Що мене не дивує.

Тому самим правильним буде дочекатися висновків правоохоронних органів – і ми все побачимо, ми все почуємо і все стане зрозуміло. Але якщо ви співставите факти і терміни, як і на яких ресурсах це відбувається, то вам усе стане зрозуміло.

Тому демонізувати мене як керівника Офісу (президента), як це відбувалося – може, так воно і було з кимось, – але я вам сказав від початку, що моя ціль – зробити так, щоб Офіс президента був не якимось демонічним місцем, який вирішує щось телефонним правом, а був офісом експертів, який допомагає президенту ефективно працювати".

Андрій Єрмак не уточнив, про яке призначення йшлося і хто стоїть за Леросом.

Своє звернення до Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України він пояснив так: "Я вважаю, що це є спланована акція, операція. Якщо ви простежите, як це відбувається, – як по методичці вони працюють. Займаючи посаду керівника Офісу президента, я вважаю, що це національна безпека".

корупція скандал лерос єрмак

Знак гривні
Знак гривні