Українка описала, як поводилися китайці в Ухані від початку спалаху коронавірусу

Українка каже, що вражена самовіддачею, жертовністю та готовністю китайців прийти на допомогу.

"Опосередковано знаю українку, яка живе недалеко від Уханя. Вона описувала заходи китайської влади і все, що відбувалося, з точки зору простої людини на карантині. Мені здається, це дуже цікавий матеріал для розуміння сучасного Китаю і взагалі майбутнього. Тому попросив дозволу винести знеособлено дещо з її закритих постів і переклав українською, ділюсь, — пише Юрій Гайдай, один із наших постійних читачів. Ось хронологія подій:

22.01 — перші новини про епідемію. Всі ходять в масках.

28.01 — біля метро, магазинів, житлових комплексів дистанційно міряють температуру і затримують усіх, у кого вище 37.3. Інтернет-магазини та аптеки працюють, як зазвичай.

04.02 — місто на карантині. В'їзд/виїзд з міста — через КП з поліцією, де проводять тотальну дезінфекцію і перевіряють симптоми. У житловому комплексі авторки, де 5 під'їздів по 20 поверхів, мешканець захворів на коронавірус, тому влаштували тотальний карантин ЖК.

Кожен день в ЖК приходять дезінфектори. Обробляють усе, навіть кожен кущ у дворі будинку, навіть сміття обробляють. Виконують доручення, такі як доставити овочі з магазину, безкоштовно. Вийти з дому можна не частіше, ніж раз на два дні, тільки в разі вкрай грунтовної потреби, після контролю симптомів.

Продукти, кажуть, доставляють усюди, де карантин, навіть у села.

06.02 — в новинах по центральному ТВ сказали, що США безкоштовно передали ліки та формулу для їх виробництва в Китай, до 27 лютого будуть спостерігати за хворими, яким давали ліки і запустять виробництво, якщо все буде гаразд. Теплі відгуки про США.

08.02 — китайський уряд зобов'язав підприємства платити зарплату всім, хто на карантині, навіть іноземцям. Тим, хто застряг поза домом і наймає житло, уряд виплачує субсидії — 50 юанів на день. Доставка продуктів у домівки безкоштовна за рахунок уряду/муніципалітету/волонтерів.

09.02 — відео поліції, яка дистанційно керованими дронами підлітає до скупчень людей і просить їх розійтися по домівках, вдягати пов'язки, не контактувати.

13.02 — вперше за 18 днів випустили з дому. Талончики на вихід за межі двору можна отримати раз на два дні. Люди в костюмах хімзахисту перевірили температуру. Місто порожнє. В магазинах записують номер паспорту й телефону. Продукти є, як зазвичай. На вході в ЖК знову міряють температуру. Пересування дозволене лише в масці та рукавичках.

23.02 — по телевізору показують навчання поліції, яка на посту контролю виявляє водія авто з підвищеною температурою і після того, як він відмовляється виконувати накази поліції і не вдягає маску — йому на голову спеціальним сачком накидають мішок, в'яжуть руки і везуть на карантин, а машину швиденько відганяють, щоб не затримувала потік через пост контролю.

24.02 — далі двору без талончика не випустили. Китайці фотографують білявку на вулиці, дивуються, що не всі іноземці виїхали.

28.02 — нововведення. Заповнюєте форму паспортними даними і отримуєте персональний ідентифікаційний QR-код в телефоні. Карантин поступово скасовують, по цьому коду тепер можна входити в ТЦ, банки, магазини. Усюди на вході сканують код, міряють температуру (чоло й обидві руки), заливають в базу. Без коду не пустять навіть у парк. Код міняє колір, якщо ти був у "небезпечному місці".

03.03 — в новинах на центральному ТВ закликають не кидати домашніх тварин напризволяще. Влада перевірила 4800 зразків із собак та котів і не виявила вірусу.

04.03 — вперше за 1.5 місяці отримала допуск на вулицю і код. Без цих документів не пускають за межі двору. За день температуру поміряли 10 разів.

10.03 — 20 днів без нових випадків захворювання в місті. Побудовану лікарню так і не використовували. Всюди допуск за електронними перепустками, які міняють колір, коли ти був у потенційно небезпечних місцях. Якщо ти був у місці, де виявили хворого, тебе знаходять, і перевіряють температуру, стан здоров'я.

P.S.: Авторка додає, що вражена самовіддачею, жертовністю та готовністю китайців прийти на допомогу. Каже, що знайомі китайці ділилися продуктами і масками. Що волонтери цілодобово чергували під вікнами, готові допомогти. І окремо — про подвиг лікарів, зокрема в Ухані.

суспільство медицина коронавірус Китай

Знак гривні
Знак гривні