9 запитань щодо готовності держави зустріти коронавірус в Україні. Тексти надіслали запит в Кабмін і МОЗ. Там кажуть, що це непублічна інформація

В українському уряді, Міністерстві охорони здоров’я постійно заявляють про готовність не допустити розповсюдження коронавірусу в країні. Проте цим заявам бракує конкретності. Саме тому Тексти підготували список запитань, на які попросили відповісти Кабінет міністрів України та Міністерство охорони здоров’я.

На частину запитань в МОЗ нам вже відповіли, що вони не є публічною інформацією, бо «публічна інформація - це вже готова задокументована інформація, якою володіє розпорядник інформації». Дана відповідь МОЗ стосується в тому числі такого запитання: «Скільки тест-наборів для вірусу COVID-19 в Україні станом на 25.02.2019? Для скількох людей можна провести тест на вірус за допомогою цих наборів?». Із такої відповіді ми робимо висновок, що МОЗ не знає відповіді на це запитання.

Внизу приводимо весь перелік надісланих нами запитань:

1. У яких містах України є лабораторії, що роблять аналіз на коронавірус COVID-19? Яка пропускна здатність, тобто, скільки зразків на день можуть проаналізувати ці лабораторії?

2. Скільки тест-наборів для вірусу COVID-19 є в Україні станом на 25.02.2019? Для скількох людей можна провести тест на вірус за допомогою цих наборів? (МОЗ відмовило у відповіді на це запитання)

3. Скільки підготовлено ліжко-місць у відокремлених приміщеннях для лікування хворих із важким перебігом інфекції COVID-19? В яких містах України? Скільки таких ліжко-місць обладнано системами штучного дихання та кардіо-моніторами (штук)?

4. Скільки відокремлених спеціалізованих кабінетів відкрито для попереднього обстеження та діагностування громадян із ранніми симптомами COVID-19?

5. У Центрі Громадського Здоров’я МОЗ працює система збору інформації по випадках грипу / ГВРЗ у часі та місці перебування. За допомогою аналізу даних про кількість пневмоній / легеневих інфекцій можна визначати кластери можливого зараження вірусом COVID-19. Просимо надати дані по випадках грипу / ГВРЗ з симптомами пневмонії або легеневих інфекцій, з деталізацією на рівні лікарень: лікарня, дата, кількість захворювань, - протягом усього періоду спостережень, коли велась вказана база. (МОЗ відмовило у відповіді на це запитання)

6. Які інформаційні кампанії проведені для населення, і в яких ЗМІ здійснено інформування громадян стосовно:
• Необхідності звертатися до лікаря при перших симптомах застуди/симптомів COVID-19;
• Необхідності використовувати маску при перших симптомах застуди;
• Способів зниження ризиків зараження COVID-19 (гігієна, соціальна ізоляція тощо);
• Підготовки громадян до найгіршого сценарію (пандемії COVID-19, з масовим поширенням в Україні);
• Підготовки до можливого закриття шкіл та інших навчальних закладів;
• Підготовки до обмеження або скасування всіх публічних масових заходів;
• Підготовки до можливого порушення основних ланцюжків постачання (їжа, вода, електрика, медикаменти тощо).

7. Фахівці-епідеміологи з США вважають, що на цьому етапі поширення вірусу необхідно тестувати всіх пацієнтів із діагнозом пневмонія / легенева інфекція, якщо не вдається встановити природу її походження, або якщо тести на звичайні віруси дали негативний результат (unexplained pneumonia who tests negative for common viruses). Чи планують робити схожі дії у МОЗ України? (МОЗ відмовило у відповіді на це питання)

8. Як інші проактивні заходи зі своєчасного виявлення хворих на COVID-19 заплановані у МОЗ для громадян, що НЕ входять в групу найбільшого ризику? Примітка: група найбільшого ризику - це люди, що були в Китаї, Італії, Південній Кореї чи Ірані. (МОЗ відмовило у відповіді на це питання)

Тексти чекають відповідей на решту надісланих запитань, після чого вони будуть оприлюднені на нашому сайті та в соцмережах.

моз коронавірус епідемія

Знак гривні
Знак гривні