Увага! Проєкт тимчасово не оновлюється.
Підтримайте проєкт фінансово!
Щоб підтримати проєкт фінансово, ставайте нашим патроном на Patreon або оформіть разовий внесок через Liqpay карткою будь-якого банку.
Проект існує виключно за підтримки небайдужих
Долучайтеся тутВідомий політолог, директор Інституту української політики (з березня 2011 року), заступник Сергія Тігіпка, коли той очолював партію «Сильна Україна» (2010—2011)1.
Послідовно просуває інтереси колишніх регіоналів — Сергія Тігіпка, Олександра Вілкула, Василя Горбаля, Наталії Королевської, Юрія Іванющенка та Сергія Льовочкіна.
Прізвище Бондаренка згадується серед експертів у зламаній пошті помічника президента Росії Владислава Суркова2.
Керівник Фонду «Українська політика», що напередодні президентських виборів 2019 року часто фігурував на ахметівському телеканалі «Україна» та піарив там партнера олігарха — «опоблоківця» Вілкула.
До переходу в публічну політику, Бондаренко протягом 2005—2010 років очолював Київський інститут проблем управління ім. Горшеніна, певний час також був шеф-редактором газети «Лівий берег»3.
У 2002 році консультував «Нашу Україну». На виборах 2004 року, за власним зізнанням, співпрацював з донецькими, «але не з Януковичем». У кампанії 2006 року керував політтехнологічною частиною Блоку Литвина «Ми»4.
У 2010 році разом із Юлією Слесаренко з «Q&Q Research» презентував завищені рейтинги партії «Сильна Україна» Сергія Тігіпка.
У 2012 році в документальному фільмі «Парламентські вибори в Україні — 2012» (вийшов в ефірі Першого муніципального телеканалу Донецька) піарив партію Наталії Королевської разом із Вадимом Карасьовим, Віталієм Балою та Володимиром Фесенком5.
У 2012 році заявляв, що за його даними на окрузі №221 у Києві переможе регіонал Василь Горбаль, однак насправді переміг Леонід Ємець, а Горбаль посів 4-е місце6.
У 2014 році і пізніше піарив «Опозиційний блок»:
«Розчарування у владі буде посилювати позиції “Опозиційного блоку”, який і без того в останні тижні демонструє найбільший приріст у відсотковому плані. Якщо ця динаміка збережеться, то цілком можливо, що “Опозиційний блок” протягом двох тижнів зможе вирватися в число лідерів виборчих перегонів»7.
У 2014—2015 роках піарив депутатку від «Опозиційного блоку» Наталію Королевську:
Соціальна риторика Королевської може бути почута, — політолог (rbc.ua8, 09.04.2014)
«Эксперт: Королевская раздражает политиков, зарабатывающих на войне» (112.ua9, 30.12.2014)
Эксперт: Королевская выбрала работу в украинском парламенте как путь защиты людей на Востоке [видео] (kp.ua10, 03.01.2015)
Бондаренко про Королевську:
«Соціальна риторика Королевської, як не дивно, може бути почута — особливо на тлі загальної втоми від політики і очікування загрози соціального колапсу. […] У розумінні Королівської еволюційна справедливість — без потрясінь і революцій, із законодавчим забезпеченням системи, при якій стає соромно бути багатим у бідній країні»11
У травні 2016 року захищав екс-регіонала Сергія Льовочкіна від критики за просування проросійського погляду на Мінські домовленості12.
У 2016—2017 роках захищав ще одного колишнього соратника Януковича — Юрія Іванющенка (він же «Юра Єнакіївський»13):
Заявлениями об Иванющенко Лещенко пытается спасти свою политическую карьеру, — эксперт (16.12.2016) (rbc.ua14)
Эксперт: Поднимая тему Иванющенко, Лещенко пытается спасти свою карьеру (17.12.2016) (newsone.ua15)
Хто злочинець, а хто герой в Україні, вирішують ЗМІ, — Кость Бондаренко (07.12.2017) (ua.112.ua16)
Як зазначає видання «Детектор медіа»17, під час президентської кампанії 2019 року фонд «Українська політика», керівником якого є Бондаренко, показував, як Олександр Вілкул успішно «наздоганяє та переганяє» свого екс-союзника Юрія Бойка, а Олег Ляшко (ще один тодішній партнер Ахметова) 15 січня нібито посідав упевнене третє місце (9,3 %) після Петра Порошенка (10,4 %) та Юлії Тимошенко (12,8 %). Коментував ці дані найчастіше саме Кость Бондаренко. Сайт інституції повниться публікаціями про не здійснені владою обіцянки18, не надто вдалий форум Порошенка19, фальсифікації влади на виборах20 й іншу критику всіх, крім «опозиціонерів»21.
За результатами виборів Ляшко посів лише 7-е місце з 5,48%, а Вілкул — лише 8-е місце з 4,15%.
Опитування із завищеними рейтингами Ляшка та Вілкула на замовлення Фонду «Українська політика» проводив «Інститут маркетингу та консалтингу». І хоча ця організація заснована в далекому 2007 році, на її сайті відсутні будь-які згадки про опитування до 2019 року22. Крім того, у липні 2019 року Інститут проводив опитування на чотирьох округах у Запоріжжі, які показували перемогу трьох кандидатів від «Опоблоку», але всі вони програли з великим відривом від «Слуг народу».
Після початку повномасштабного вторгнення суттєво знизив публічну активність. Залишається коментатором поточних подій на каналах вихідців із колись проросійських медіа (Політека, Клименко Тайм, Шелест тощо), переважно зі скептичними наративами щодо України та внутрішньої політики, продовжує симпатизувати колишнім «регіоналам».
Лавра — фатальна помилка Зеленського, — експерт (spzh.news, 06.04.2023)
Уход Новинского из Рады может быть первым шагом к разделению списка депутатов и списка Forbes, — Бондаренко (ukranews.com, 06.07.2022)
Кость Бондаренко розповів, чи буде в Україні політична конкуренція після війни (znaj.ua, 28.12.2022)
«Следите за деятельностью НАБУ в Украине как за официальным представительством Соединенных Штатов, можно сказать. По деятельности НАБУ и будем судить, насколько удовлетворены Соединенные Штаты ныне ОПУ. Если все довольны, то никто никого трогать не будет»23
Останнє оновлення: 10.01.2024
2019
Парламентські вибори
Як зазначає видання «Детектор медіа»1, під час президентської кампанії 2019 року фонд «Українська політика», керівником якого є Бондаренко, показував, як Олександр Вілкул успішно «наздоганяє та переганяє» свого екс-союзника Юрія Бойка, а Олег Ляшко (ще один тодішній партнер Ахметова) 15 січня нібито посідав упевнене третє місце (9,3 %) після Петра Порошенка (10,4 %) та Юлії Тимошенко (12,8 %). Коментував ці дані найчастіше саме Кость Бондаренко.
За результатами виборів Ляшко посів лише 7-е місце з 5,48%, а Вілкул — лише 8-е місце з 4,15%.
2016
Міжвиборчий період
Так называемая „партия войны» неизбежно потеряет позиции во власти в случае выполнения Минских соглашений и восстановления мира. Поэтому власть в целом сегодня старается не выполнять Минские соглашения, а затягивать их выполнение. А любого, кто выступает за Минские договоренности, они обвиняют в работе на Кремль. Таким образом «партия войны» пытается сохранить свои позиции и возможность зарабатывать на войне1.
— Кость Бондаренко
2014
Парламентські вибори
«Розчарування у владі буде посилювати позиції “Опозиційного блоку”, який і без того в останні тижні демонструє найбільший приріст у відсотковому плані. Якщо ця динаміка збережеться, то цілком можливо, що “Опозиційний блок” протягом двох тижнів зможе вирватися в число лідерів виборчих перегонів»1.
— Кость Бондаренко
«Соціальна риторика Королевської, як не дивно, може бути почута — особливо на тлі загальної втоми від політики і очікування загрози соціального колапсу. […] У розумінні Королівської еволюційна справедливість — без потрясінь і революцій, із законодавчим забезпеченням системи, при якій стає соромно бути багатим у бідній країні»4.
— Кость Бондаренко
2012
Парламентські вибори
У 2012 році в документальному фільмі «Парламентські вибори в Україні — 2012» (вийшов в ефірі Першого муніципального телеканалу Донецька) піарив партію Наталії Королевської разом із Вадимом Карасьовим, Віталієм Балою та Володимиром Фесенком1.
За даними Бондаренка, на окрузі №221 у Києві мав перемогти регіонал Василь Горбаль, однак насправді переміг Леонід Ємець, а Горбаль посів 4-е місце1.
2010
Міжвиборчий період
У ЗМІ з’явилося багато джинси з коментарями директорки по роботі з клієнтами «Q&Q Research» Юлії Слесаренко та політолога Костя Бондаренка (на той час — заступник голови партії «Сильна Україна») з даними цього опитування і заголовками типу «“Сильна Україна” — друга у рейтингу загальнонаціональних партій». Зокрема, джинса Тігіпка в газеті «Волинь» від 09.07.2010: «“Сильна Україна” — це реальна альтернатива старим політичним гравцям» з результатами опитувань «Q&Q Reseacrh» двомісячної давнини (27.03—10.04.2010).
«Сергій Тігіпко випередив Юлію Тимошенко в президентському рейтингу, а “Сильна Україна” вийшла на друге місце в списку загальнонаціональних політичних сил, за які українці готові голосувати на найближчих виборах. Рейтинг партії Тігіпка, яка виступає за забезпечення економічного процвітання України і підвищення добробуту її громадян, склав 21,7%. БЮТ набрав лише 18,6% голосів українців. І надалі кількість прихильників “Сильної України” буде стрімко зростати. Цьому сприяє втілення економічних реформ, розроблених під керівництвом Сергія Тігіпка, та ініціативи самої “Сильної України”1.
— Юлія Слесаренко
«Партія “Сильна Україна” впевнено посідає друге місце в рейтингу політичних сил країни, а рівень її реальної підтримки серед українців значно вище, ніж намагаються представити деякі соціологічні компанії»2.
— Кость Бондаренко, з низки одноманітних статей у 2010 році
Дані «Q&Q Research» щодо «Сильної України» суттєво відрізняються від цифр професійних соціологічних служб.
Партія регіонів: 35,40%, Сильна Україна: 21,70%, БЮТ: 18,60%, Фронт змін: 6,50%, НУНС: 3,20%3
Оприлюднено: | Проведено: |
---|---|
15.06.2010 | 27.03—10.04.2010 |