3

30 законів, що змінюють Україну (ІНТЕРАКТИВНА ГРАФІКА)

Ми відібрали найважливіші закони, котрі прийняв новий парламент і зробили графіку, на якій можна подивитися пофракційне голосувала за них. 30 законів: це багато чи мало? Якщо порівнювати з попередніми роками, то безумовно багато. Якщо дивитися на плани, які написані в коаліційній угоді і на очікування українців, то оцінка знижується.

Автори: відбір законопроектів Тарас Шамайда, обробка даних голосувань Андрій Газін, дизайн та програмування інтерактивних функцій Ярина Михайлишин, Анатолій Бондаренко.

Щоб перейти на інтерактивну графіку, клікайте тут.

На схемі накладені один на одного всі 30 голосувань.

Також ми хотіли позначити важливі реформаторські закони, котрі Рада не захотіла приймати. Проте це неможливо зробити, адже жодного «правильного» закону Рада не відхилила, вона їх відправляє на доопрацювання.

З одного боку, це правильно, не можна приймати закони, які кардинально змінюють життя країни, без всебічного обговорення, для цього й існує парламент та його процедури.

З іншого боку, виконавча влада в особі президента і прем’єра (які діють у цих випадках синхронно), намагається вихолощувати суть частини реформаторських законопроектів і запроваджувати половинчасті реформи.

Це стосується прийнятого закону «Про забезпечення права на справедливий суд»; пакету законопроектів, які реформують міліцію, їх на днях мають голосувати та закону про місцеві вибори, прийнятого в першому читанні.

Щоб перейти на інтерактивну графіку, клікайте тут.

На графіці ви можете подивитися, як голосувала та чи інша фракція. Для цього клікайте на назву фракції і легенду у верхньому лівому куртку.

Ми використали власну схему залу засідань Ради.

закон Рада реформи інфографіка datavis

Знак гривні
Знак гривні