В

Витрати бюджету. Як змінилися за останні три роки (ІНФОГРАФІКА)

Основне зростання видатків бюджету відбулося за рахунок оборони та обслуговування боргу. І ці статті зменшити не вдасться, навпаки, вони лише зростатимуть.

Автор: Володимир Рапопорт

З нижньої лінії графіків можна побачити, що крім оборони і боргу збільшилися також витрати на регіони - однак це не справжнє збільшення, а зміна алгоритму розрахунку - додалися кошти з інших бюджетних витрат, які були і так пов'язані з регіонами.

Всі інші видатки практично залишилися незмінними, а вливання в економіку значно зменшилися. Головні напрямки видатків на економіку складали:

- дотації до ціни вугілля

- ремонт та будівництво доріг

- допомога сільському господарству

Фінансування усіх цих напрямків суттєво скоротилося.

Цифри по іншим напрямкам залишилися практично у межах минулих років. Тим не менше, реально фактично всі видатки зменшилися. Бо у 2014 році споживча інфляція склала 24%, а вартість промислових товарів зросла на 32%

На 2015 рік очікуються схожі цифри росту цін. Вже в січні споживчі ціни зросли на 3.1% Тому фактично медицина та освіта, пенсіонери та інші бідні громадяни отримують значно менше, ніж, наприклад, 2013 року.

Але для того, щоб забезпечити ці видатки, влада вмикає друкарський верстат, прискорюючи інфляцію та падіння курсу. Чи не краще було б зменшити видатки та не малювати гроші?

бюджет інфографіка datavis економіка

Знак гривні
Знак гривні