Увага - збір коштів на статтю про обмеження трудових прав робітників у сталінському СРСР
Шановні читачі та співавтори "Текстів"! Продовжуючи нашу практику збору коштів на підготовку матеріалів, ми робимо нову спробу отримати з вашою допомогою фінанси на ще одну публікацію - цього разу на історико-економічну тему. Деталі - нижче.
Кошти збирає: Сергій Лук'янчук
Як відомо, нинішня влада взяла курс на "закручування гайок" у соціально-трудовій сфері. Підвищення пенсійного віку, збільшення податкового тиску на громадян, скорочення пільг, зменшення соціальних гарантій працюючим і т.д - всі ці ідеї або вже перебувають на етапі запровадження, або ж щодо них "зондується грунт".
Більше того, ті ж підходи характерні і для інших пострадянських країн, зокрема для Росії: там говорять про підвищення не тільки пенсійного віку, але й тривалості робочого дня, а також пропонують спростити процедуру звільнення, скоротити норми відпочинку працівників, надати працедавцеві право переводити співробітників на іншу роботу за спрощеною процедурою тощо тощо. З такими пропозиціями виступив російський олігарх Міхаіл Прохоров.
Однак є цікавий момент - аналогічні якщо не за формою, то за духом заходи із жорсткого скорочення трудових прав були запроваджені в 1938 році в сталінському СРСР. Це, зокрема:
- збільшення тривалості робочого тижня та робочого дня;
- запровадження карної відповідальності не лише для прогульників (це відомий факт), але й для т.зв. "літунів" - людей, які часто змінювали місце роботи;
- введення плати за навчання для школярів старших класів та студентів;
- скорочення декретної відпустки матерям;
- зменшення тривалості обідніх перерв (навіть так);
- створення т.зв. "трудових резервів" - по суті, примусового закріпачення молоді на підприємстві.
І так далі і тому подібне - список можна продовжувати.
Всі ці моменти можна дослідити в публікації. Не зле було б провести паралелі із тим, чому і в яких ситуаціях держава починає свідомо обмежувати соціальні права трудящих.
Цю роботу я оцінюю в 400 грн. Сюди входить вивчення документів, що регламентували трудові стосунки в 1938-1941 роках, а також (головна робота) пошук у ЗМІ того періоду прикладів, того, як саме ця проводилася ця політика влади. Така кампанія велася, зокрема, на сторінках газети "Правда" - є ідея знайти ці статті, відсканувати/сфотографувати та долучити до публікації.
Фандрайзинг триватиме тиждень, до 4 лютого. Мінімальний розмір пожертви - 20 грн. Спонсори тексту будуть згадані в репортажі окремим абзацем.
Крім цього, спонсори можуть сформулювати свої запитання по темі, на які автор спробує дати відповідь.
Інвестиції :-) приймаються в будь-якому вигляді: готівкою, на банківську картку, на веб-мані, на пейпел тощо. Деталі можна дізнатися тут чи запитати в коментарях унизу.
НАШ РАХУНОК НА ПЕЙПЕЛ: YKARCHEV@GMAIL.COM
НАШ ГАМАНЕЦЬ У ГРИВНЯХ НА ВЕБМАНІ
U336801545841
ГРОШІ НА РАХУНОК МОЖНА СЛАТИ І НА ТЕЛЕФОН
096 551 68 93 - ЦЕ КИЇВСТАР
Телефон тільки для збору пожертв, зв'язатися з нами можна по емейлу texty.org.ua равлик gmail.com
Також за цією адресою просимо вказувати, що ви жертвуєте саме на цей проект
Хто за - прошу підтримати. :-)