Як уникнути штрафів за «тютюновий» закон?

16 грудня 2012 року набули чинності зміни до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», що забороняють куріння (в тому числі електронних сигарет та кальянів):

Окрім того, обмежується куріння (крім спеціально відведених для цього місць):

У частині місць, перерахованих вище, куріння було заборонено і до 16 грудня, саме тому я підкреслив саме зміни до статті 13 згаданого вище закону.

І якщо для самих курців штраф за порушення передбачається відносно невеликий, — від 51 грн до 340 грн (ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення), то для закладів ресторанного господарства, статтею 20 закону, «виделка» штрафів встановлена значно вища — від 1 000 грн до 10 000 грн. Сплачувати штрафи заклади будуть за куріння в їх приміщеннях, а також за сам факт наявності попільничок.

Відповідно до тієї ж статті, штрафи такого ж розміру, платитимуть і заклади, де куріння обмежене, за такі порушення: невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх вентиляцією, непозначення місць, де куріння заборонено, та місць, призначених для цього.

Тому, головна порада, як не сплачувати штрафи — не порушувати закону, а для цього основну інформацію ви щойно отримали. ;)

Як уникнути штрафів за «бездимний» закон?

Блог: Андрій БОГДАНОВИЧ заборона куріння

Знак гривні
Знак гривні