Рефлексії з приводу дій Анонімуса: це мирний ненасильницький протест, а ні в якому разі не "перша світова кібервійна"

Одною з головних ліній історії про Вікілікс стали кібер-атаки на сайти компаній та установ, які повели себе по відношенню до Вікілікс негарно. Нагадаю, на якись час група Анонімус змогла зупинити роботу сайтів Мастеркард, Віза, Пост Банк, Пейпел, Сари Пейлін, шведської прокуратури та декілька інших. Майже одразу частина світових ЗМІ почали говорити що ці події - ледь не "перша світова кібер-війна", більшість людей із радістю підхопили це визначення, через бажання бути причетним до чогось великого?

Насправді, це визначення - не лише неправда, але ще й шкідлива неправда. Подивіться на лог того, що і коли відбувалося під час кібер-атак Анонімуса:

Перше, що кидається в очі - те що всього лише 500, максимум 1000 людей можуть вивести з ладу на десятки годин сайти найпотужніших фінансових установ світу. Для фахівців це не є сюрпризом - наразі, склалася ситуація коли DDoS атаки мають значну перевагу над DDoS захистом, який можут дозволити собі лише технологічні супергіганти типу Амазон.

Однак головний підсумок подій - атаки Анонімуса - це не кібервійна, а мирний ненасильницький протест. Дії 1000 людей не можуть бути кібервійною за визначенням, тим більше "світовою". Однак головне, що їх протест - мирний та ненасильницький. Чому ненасильницький? Тому що протестуючі не знищували або не захоплювали інфраструктуру "противника", а лише блокували до неї доступ. Дії Анонімуса є повним аналогом ненасильницького блокування установ, коли люди - висловлюючи свій протест - не дають можливість їм нормально діяти.

"Гардіан", який для мене протягом історії з Вікілікс все набирає і набирає репутаційні бали, висловився в едіторіал що атака Анонімуса є справедливою. Вона спрямована проти крайнього лицемірства компаній, які з одного боку рекламують, що є захисниками свобод і гарантами вільного доступа до фінансових послуг та технологій, а з іншого боку виконують навіть не судові рішення, а просте неформальне побажання своїх урядів, і допомагають нищити Вікілікс.

Згадані вище тисяча кібер-активістів висловили своє незадоволення не за допомогою листів протесту, а блокуючи сайти. Тому, це ні в якому разі не початок кібер-війни. Це, скоріше, продовження ненасильницького спротиву у кібер-просторі, який групи на кшталт Анонімуса ведуть вже багато років.

P.S> кому цікаво побачити хаос координації Анонімуса зсередини, ось тут є інструкція, як приєднатися до їх командного IRC-чата через звичайний броузер. Слідкуйте уважно і дійте швидко!

Блог: Суворий Адмін інтернет анонімус технології

Знак гривні
Знак гривні