Увага! Проєкт тимчасово не оновлюється.
Підтримайте проєкт фінансово!
Щоб підтримати проєкт фінансово, ставайте нашим патроном на Patreon або оформіть разовий внесок через Liqpay карткою будь-якого банку.
Проект існує виключно за підтримки небайдужих
Долучайтеся тутНародний депутат 9 скликання від партії «Опозиційної платформи — За життя». Кум президента Росії Володимира Путіна. Разом Вадимом Рабіновичем є лідером однієї з двох груп впливу всередині ОПЗЖ у парламенті.
Медведчука, юриста за фахом, 1980 року призначили адвокатом поета-дисидента Василя Стуса. Як з’ясували дослідники, він не ознайомився з матеріалами справи та фактично відмовився від захисту письменника.
У кінці 90-х — на початку 2000-х Медведчук був впливовим українським чиновником. Тричі обирався до Верховної Ради (1997, 1998 та 2002). У 1998—2000 роках — віце-спікер, у 2000—2001 роках — перший віце-спікер парламенту. У 2002—2005 роках очолював адміністрацію президента Леоніда Кучми.
Після семи років мовчання (з 2005 по 2012 рік) Медведчук вирішив повернутись у велику політику.
Він очолив громадську організацію «Український вибір — Право народу», яка пропагувала федералізацію України та її зближення з Росією.
У 2014—2018 роках брав участь у перемовинах щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
Медведчук є фігурантом низки антикорупційних розслідувань. Зокрема, «Схеми» з’ясували, що його дружина Оксана Марченко володіє нафтовим бізнесом у Росії.
Медведчук відомий тим, що полюбляє завищувати свою популярність та впливовість.
У 2013 році Медведчук завів собі сторінки у всіх популярних тоді соціальних мережах. Видання «Watcher» писало, як Медведчук накручував собі підписників у Facebook, Twitter, ЖЖ та Вконтакті__.
Через п’ять років, у 2018-му, розслідування «Текстів» виявило, що Медведчук був серед тих, хто мав найбільше штучно створених підписників у Твіттері__.
Очевидно, коли «мертвих» підписників стало замало, Медведчук придумав новий спосіб, як підвищити свою впливовість та цитованість.
Після 2014 року з’явилися десятки політичних експертів та коментаторів, які регулярно піарили будь-які дії чи коментарі Медведчука. Поширювати ці коментарі допомагали три контрольовані ним телеканали — «NewsOne», «112 канал» та ZIK, а також інтернет-ресурси типу znaj.ua, politeka.net, comments.ua, golos.ua, from-ua.com, for-ua.com, vlasti.net, times.com.ua та інші.
У лютому 2021-го Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо застосування санкцій проти Медведчука. Причиною санкцій стало фінансування тероризму. Серед ключових підсанкційних об’єктів опинились і три телеканали політика.
11 травня 2021-го Медведчуку та його бізнес-партнеру Тараса Козаку було оголошено підозру в держзраді. Згодом його було відправлено під цілодобовий домашній арешт.
Крім того, із 2014 року Медведчук також перебуває під американськими санкціями — за загрозу миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України та за підрив демократичних інститутів і процесів в Україні.
Останнє оновлення: 02.11.2021