Журавський Віталій

Журавський Віталій

Політичний коментатор, політик. Фігурує на каналах Медведчука як «доктор юридичних наук, професор»1, а також як «громадський діяч»2.

Насправді двічі ексдепутат від Партії регіонів, радник Януковича3, колишній музичний керівник у дитячому садочку.

В історію України ввійшов як автор скандального законопроєкту про наклеп.

За результатами щорічного дослідження Інституту масової інформації та Незалежної медіа-профспілки потрапив у десятку найбільших ворогів української преси у 2012—2013 роках4.

Регулярний гість на телеканалах Медведчука, де підспівує проросійській риториці та лінії партії.

Ось лише декілька характерних фактів, зібраних журналістом Ярославом Зубченком у жовтні 2019 року5:

  • Критикував спрямований проти Росії виступ президента Володимира Зеленського в ООН, мовляв, спічрайтерів «партії війни» треба звільнити6.

  • Переконував, що Україні варто провести референдум щодо мирного плану й дати проголосувати на ньому мешканцям непідконтрольних територій7.

  • Залякував українців воєнним станом, мовляв, таким чином влада просто зачищає опозицію, а у громадян можуть забирати житло8.

  • Також Журавський стверджував, що Юлія Тимошенко та Юрій Бойко — це «достойники», які не потрапили у другий тур президентських виборів лише через ЦВК9.

  • Перед президентськими виборами розганяв теорію змови про купівлю 100 % голосів в Україні:

«Сьогодні вперше за історію України готується тотальна сітка абсолютно по всіх округах […] Будуть проплачувати абсолютно всіх, хто прийде й проголосує. Це тотальна скупка»10.

Крім того, в одному з ефірів на телеканалі «112» у грудні 2019 року озвучував близькі політичним патронам цього каналу тези про важливість дотримання Мінських угод у нинішній редакції та про те, що «торгувати землею — це злочин»11.

Останнє оновлення: 20.03.2020