Железняк Михайло

Железняк Михайло

В Інтернеті фігурує як політичний експерт, засновник і директор Київської академії політичних перспектив (КАПП)1. Керівник київського відділення Партії Шарія восени 2020 року2.

Від листопада 2018 до жовтня 2019 року вів блог на платформі korrespondent.net3.

Одружений з Анне Биковою — політтехнологом, засновницею і директоркою політичного агентства «AG group»4, яка, за даними видання «Chas.news» станом на 2020 рік, уже довгий час співпрацювала з експертами так званого «пулу Медведчука», зокрема, Інститутом аналізу та менеджменту політики Руслана Бортника5.

Піар Партії Шарія на телеканалах (2020)

Железняк був серед телевізійних експертів і політологів, яким розписувалися гонорари за позитивні згадки блогера Анатолія Шарія та його політичної партії під час ефірів на різних телеканалах. Про це свідчить розслідування програми «Бігус.інфо», що вийшло в жовтні 2020 року6.

Головним завданням експертів, відповідно до переписок, було або «ненароком» згадувати Анатолія Шарія та його партію в різних позитивних контекстах, або пропагувати тези і ідеї, які Шарій та його політсила озвучувала раніше.

За даними журналістів, координацією цього процесу найвірогідніше й займалися Анне Бикова та Михайло Железняк — їхні банківські картки були вказані в якості реквізитів для оплати послуг експертного пулу. На момент виходу розслідування і Бикова, і Железняк були членами команди партії Шарія. Останній також очолював київський осередок партії7.

Лише протягом двох місяців Железняк 5 разів виступав на телеканалах з піаром Партії Шарія. Титрували його при цьому зазвичай як «політолог».

Балотування до Київради від Партії Шарія (2020)

25 жовтня 2020 року Железняк балотувався від Партії Шарія до Київської міської ради, однак безуспішно8.

Станом на початок серпня 2022 року Facebook-сторінка Железняка чомусь «недоступна».

Останнє оновлення: 10.08.2022

Помічений(а) у піарі: