Землянський Валентин

Землянський Валентин

У ЗМІ фігурує як експерт з питань енергетики, директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України1.

Фігурує на телеканалах Медведчука як «аналітик Альтернативного експертного уряду»2. Насправді ж, за даними видання «Детектор медіа», «альтернативний експертний уряд» — це створена наприкінці серпня [2019 роу] і вже покинута сторінка у фейсбуку із 24 підписниками3. Жодного іншого сайту цієї організації журналістам видання «Детектор медіа» знайти не вдалося.

На телеканалах Медведчука Землянський просуває інтереси «Опозиційна платформа — За життя!» та Росії в енергетичній галузі.

У 2016—2019 роках Землянський був помічений у піарі Віктора Медведчука:

  • Санкції проти Медведчука ввели на вимогу американського нафтогазового лобі, — експерт (01.03.20164)
  • Я згоден з Медведчуком: Україна повинна пропонувати конструктив по ГТС, а не ставити ультиматуми, — Валентин Землянський (19.07.20185)
  • Землянський: Якщо Зеленський не хоче вирішувати питання з газом — давайте директиви Бойку і Медведчуку, нехай вони домовляються (10.06.20196)

У січні 2019 року брав участь у з’їзді «Батьківщини», на якій Тимошенко висунули у президенти7.

14 лютого 2019 року разом із Олексієм Кучеренком — міністром ЖКГ в уряді Тимошенко та кандидатом під №18 від «Батьківщини» на виборах-20198 — виступав на прес-конференції про те, як Тимошенко знижуватиме тарифи9.

Землянський про Медведчука:

«Заявляючи про те, що “Північному потоку — 2” практично нічого не загрожує, а ЗША будуть боротися за частку ринку з РФ з допомогою економічних інструментів, а не політичних заходів, Віктор Медведчук абсолютно вірно оцінив ситуацію, вважає експерт з питань енергетики Валентин Землянський»10.

«Бойко з Медведчуком з’їздили — “Газпром” каже, ми готові продавати, давайте домовлятися. Не хоче Зеленський, так би мовитити, щоб не викликати на себе шквал критики праворадикалів — давайте директиви Бойку і Медведчуку, нехай вони домовляються»11

Журналіст Ярослав Зубченко у жовтні 2019 року зібрав такі характерні факти про Землянського:

  • Хвалив Юрія Бойка за його роботу міністром енергетики12.
  • Розповідав про тиск на «ОПЗЖ» під час виборів13.
  • Стверджував, що Петро Порошенко програв вибори через «антиросійську істерію та русофобію»14.
  • Заявляв, що Україна нагнітає конфлікт між собою та світом і вже посварилася з майже всіма сусідами.15
  • Називав українську делегацію у Брюсселі «клубом прихильників Сороса»16.
  • Підтримував «газові перемовини» «ОПЗЖ» з Росією17 і пропонував: «Якщо Зеленський не хоче вирішувати питання з газом — давайте директиви Бойку і Медведчуку»18.

Останнє оновлення: 19.03.2020