Відішенко Андрій

Відішенко Андрій

Експерт Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайла Погребинського та Союзу православних журналістів, що є близьким до УПЦ Московського патріархату1.

Постійний гість підконтрольних Віктору Медведчуку телеканалів «112» та «Newsone», а також «Радио Вести», де коментує політичні теми з проросійських позицій, не забуваючи про піар Віктора Медведчука.

В Інтернеті також фігурує як «політолог-міжнародник» та «член Королівського інституту міжнародних відносин (інша назва цієї британської організації — „Chatham House“)». Ця організація не висуває ніяких особливих вимог до своїх індивідуальних членів. Членом цього клубу може стати будь-хто, хто заповнить коротку реєстраційну форму на сайті і заплатить вступний внесок (близько 300 фунтів станом на липень 2019 року)2. Таких індивідуальних членів в Інституті — понад 30003.

Аналітичний центр Погребинського, в якому працює Андрій Відішенко, складається з п’яти експертів і, судячи з офіційного сайту, не публікує бодай якихось досліджень. Основною діяльністю співробітників цієї громадської організації є створення медіасупроводу з думок «експертів» за заданою тематикою4.

З огляду на близькість засновника інституту до проросійського політика Віктора Медведчука, тематика протягом останніх років переважно мала характер критики на адресу внутрішньої і зовнішньої політики, що її проводив президент Порошенко5.

Крім того, у 2016—2017 роках коментарі Відішенка публікувалися на сайті та в безкоштовній газеті руху «Украинский выбор» Медведчука6. В одній із газет опубліковано коментарі трьох експертів центру Погребинського: самого Погребинського, Антона Фінька та Відішенка. При цьому щодо Відішенка чомусь вказано тільки те, що він є членом «Королевского института международных отношений в Лондоне» (так, вочевидь, звучить поважніше).

Ось що говорить Відішенко про Медведчука:

«Оказанное доверие в зрительском голосовании на канале „NewsOne“ Виктору Медведчуку — результат оценки значительной частью украинского общества его заслуг в качестве спецпредставителя по гуманитарным вопросам в рамках Трехсторонней контактной группы в обеспечении снижения градуса напряжения между сторонами конфликта и в целом в украинском обществе. Это — подтверждение социумом своего доверия в реализуемых инициативах по деэскалации конфликта. В украинской ситуации, играя подобную роль, практически невозможно не стать серьезным актором политического процесса. Этого объективно стоит ожидать»7

Вдумайтесь: у газеті Медведчука виходить коментар опитування (яке, звичайно, не є репрезентативним), проведеного на підконтрольному самому Медведчуку (!) телеканалі «NewsOne», про те, чи довіряєте Ви Медведчуку (результати, звичайно, ж фантастичні: 1̶4̶6̶%̶ 78% — «Довіряю»).

Насправді ж, за даними авторитетних соціологічних служб, Медведчук був і залишається одним із лідерів серед НЕДОВІРИ серед українців. Утім, як сказав цей політик, коли коментував свій високий антирейтинг, він і сам негативно ставиться до більшості українців8.

Ще про Медведчука:

«Незыблемость Минска-2 подтвердили все великие державы, в частности, на саммите G20. Также не стоит забывать о роли Виктора Медведчука как эффективного медиатора и коммуникатора в данных переговорных процессах. Это очень важно, поскольку минские договоренности, исходя из позиций Киева, Москвы, Донбасса и коллективного Запада являются безальтернативными, поэтому роль эффективных переговорщиков возрастает»(28.07.20179)

Війну на Донбасі називає «громадянським конфліктом»10.

Закон про захист української мови як державної Відішенко вважає «преступным актом ущербного режима»11

У січні 2019 року заявляв, що Томос «не відповідає канонам православної церкви»12

Останнє оновлення: 20.07.2019

Взаємозв'язки
Як пов'язані псевдосоціологи та приховані піарники
Помічений(а) у піарі: