Росс Влад

Росс Влад

Одеський астролог, що регулярно виступає в деяких українських ЗМІ (УНІАН, Главком, Обозреватель та інші) з політичними коментарями та прогнозами, які збуваються в середньому на 50% (тобто або збуваються, або ні). Хоча астрологія вважається псевдонаукою, це не заважає українським ЗМІ з дивною періодичністю брати коментарі в астрологів.

На власному сайті називає себе «міжнародним астрологом вищої категорії та астрополітехнологом»1.

Прогнози Росса зазвичай дивним чином збігаються з поглядами власників видань, яким він ці самі прогнози озвучує. Приміром, газета «Сегодня», власник якої Рінат Ахметов був зацікавлений в успіхові Партії регіонів і партії Наталії Королевської, у 2012 році отримав однозначний прогноз: ПР перемагає, «Україна — Вперед!» проходить до парламенту2,3. В обох прогнозах Влада Росса, опублікованих «Сегодня», Тимошенко мали б випустити навесні 2013 року (Тимошенко вийшла на волю лише після зміни влади у 2014 році).

Як зазначає «Детектор медіа», «ще торік [у 2011 році] зірки провіщали астрологові зовсім інше. 1 грудня 2011 року в прогнозі для ТСН4 астролог передбачав не успіх «партії влади», а об’єднання помаранчевого табору в потужну опозицію, яка з великою ймовірністю виграє вибори-2012. А Тимошенко, яку в прогнозах для «Сегодня» Влад Росс списує з рахунків, він ще кілька місяців тому передрікав шанси стати президентом у 2015-му»5.

У 2012 році Росс також казав, що «2012 рік для Віктора Федоровича — критичний. Це буде найважчий рік із останніх десяти, і якщо він його подолає, я зніму капелюха». Крім того, тоді ж астролог говорив, що Партія регіонів ризикує програти вибори, якщо не оновиться. Але, як справедливо зазначає «Детектор медіа», оновилася не партія, а прогнози6.

Також на початку 2012 року Росс прогнозував падіння гривні до 11 гривень за долар, однак і цьому статися не судилося7.

В останні роки Росс продовжує давати прогнози практично на будь-які теми, які, однак, майже ніколи не збуваються:

  • Найбільші шанси на перемогу на Чемпіонаті світу з футболу в 2018 році має збірна Бразилії8 [Бразилія вилетіла в ¼ фіналу]
  • Главою Єдиної помісної церкви стане митрополит Симеон9 [насправді Церкву очолив митрополит Епіфаній]
  • Ближче до листопада гривня обвалиться, її курс стосовно долара США становитиме 35 гривень за долар (02.09.2018)10,11 [курс гривні в листопаді не перевищував 28.9]

Також періодично коментує шанси Юлії Тимошенко стати президентом, причому упевнений на 100%, що вона увійде до 2-го туру:

  • Астролог розповів про політичне майбутнє Тимошенко (31.12.2017)12
  • Астролог розповів про шанси Тимошенко стати президентом (27.11.2018)13
  • “Про Крим ми забудемо”: астролог спрогнозував перспективи обрання Тимошенко президентом (04.01.2019)14

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.