Позняк Майя

Позняк Майя

У 2001—2009 роках фігурувала як директор дослідницького центру «Імідж-контроль».

У листопаді 2001 року разом із Костянтином Малєєвим та Юрієм Бауманом презентувала завищений рейтинг партії «Жінки за майбутнє».

Хронологія маніпуляцій

2002

Парламентські вибори

Жінки за майбутнє

Прогнозували

3-є місце

Насправді

8-е місце

Завищення рейтингу партії «Жінки за майбутнє»

Цікавий факт:
Заступники директора «Імідж-контролю» Костянтин Малєєв та Юрій Бауман заявляли, що нібито вперше в Україні було опитано майже 20 тисяч респондентів з усіх 25 областей. Обсяг та структура опитування нібито забезпечували достовірні рейтинги і вдвічі-втричі підвищували точність результату. Міфічний «Демократичний блок прагматиків» мав 10% (в інших службах нічого подібного не спостерігалося).

Директорка Майя Позняк заявляла, що опитування «Імідж-контролю» більш об’єктивні, бо 1) мали більшу вибірку — однак це вимагає значно більшого часу на проведення (понад місяць), при цьому правильно підібрана вибірка навіть у 2000 осіб дає адекватні результати; 2) «ми працювали тільки з тими, хто від початку не відмовлявся від участі у виборах, а тому статистична похибка становить не більше 0,5%» — однак це теж не нововведення, бо всі служби ставлять запитання про партії тільки до тих, хто відповів, що збирається голосувати1.


Дані опитування:
«Жінки за майбутнє»: 3-є місце2.

Результат виборів:
«Жінки за майбутнє»: 8-е місце.

Результат виборів:
Майя Позняк, директор «Імідж-контролю»,
Костянтин Малєєв, заступник директора «Імідж-контролю»,
Юрій Бауман, заступник директора «Імідж-контролю».

Оприлюднено:
Листопад 2001 року

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.