Перлін Дмитро

Перлін Дмитро

Колишній активіст руху «Український вибір» Віктора Медведчука, який просував проросійський дискурс політика. Нині мешкає в Москві.

У публічній площині Перлін неодноразово виступав як політолог у ролі адвоката Медведчука з різних питань1.

У 2013 році був співорганізатором фінансованого Медведчуком антимайданівського руху «За чистий Київ».

Фігурує в базі «Миротворця»2

У 2012—2013 роках — координатор молодіжних проектів руху Медведчука «Український вибір»3. Тобто Перлін приєднався до цього руху майже одразу після його запуску.

Так званий «Український вибір» насправді активно просував антиєвропейську і проросійську політику.

Наприклад, у травні 2013 року «Український вибір» провів у Києві Міжнародний молодіжний форум «Євразійський вибір», на якому молодіжні організації з 10 країн обговорювали «переваги майбутнього Євразійського економічного союзу»4.

За даними видання «Апостроф», Перлін використовувався для координації антиукраїнських груп, які працювали в інформаційній сфері. Зокрема, в Києві нібито за вказівкою Перліна на фасаді одного з будинків було встановлено прапор «Новоросії» та макет вибухового пристрою5.

У 2015 році Перлін, представляючи громадську організацію «Всеукраїнська комісія з прав людини», очолювану «правозахисником», а насправді людиною екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка Олегом Тарасовим, виступив на 21-й міністерській зустрічі ОБСЄ6.

Як дослідило видання «Апостроф», фінансове забезпечення на реалізацію подібних діянь здійснювалося через екс-нардепа Євгена Філіндаша, який раніше перебував у рядах Соціалістичної партії України, а на той час (2019 рік) очолював Київську міськорганізацію партії «Наші», головою якої був колишній власник телеканалу «NewsOne», нардеп Євген Мураєв7.

Щонайменше з 2019 року Перлін позиціонує себе як «засновник Московської школи політичного консалтингу»8, що не заважає йому писати оди своєму колишньому шефу — Віктору Медведчуку.

«Я пам’ятаю, який фурор викликало його участь на ток-шоу у Шустера в 2013 році. Але якщо він з’явиться зараз в публічній політиці, то шансів немає ні в кого. Медведчук розмаже будь-якого політика, хто спробує вступити з ним у дискусію. Віктор Володимирович у прерасній формі» (21.09.20199).

У січні 2019 року ЗМІ повідомляли, що Перлін приїхав до вантажка «ДНР» Пушиліна у Донецьк10

На YouTube все ще можна знайти відео, на якому Дмитро Перлін у період Революції Гідності підбурює та провокує натовп проти знімальної групи «5-го каналу». Тоді він був співорганізатором фінансованого Медведчуком антимайданівського руху «За чистий Київ»11.

У лютому 2020 року, коментуючи в ефірі російського пропагандистського Radio Sputnik відмову Верховної Ради України скасувати закон про обмеження навчання російською мовою, Перлін маніпулював, що закон нібито має дискримінаційний характер саме щодо російської мови12

У червні 2020 року вже фігурував як віце-президент Фонду розвитку сучасної дипломатії. В ефірі того ж Radio Sputnik13 Перлін нарікав на антиросійські акції в Україні і на те, що «украинские националисты проводят политику меньшинства — это форма нацизма в современном мире. И это очень пугает». Натомість, на його думку, «население на Украине [важливо, що не «український нарід» чи ще якось, а саме «насєлєніє на Украінє»] демонстрирует адекватность, отказ от идеи русофобии».

Чим займається після 24.02.2022

Станом на липень 2023 року повністю перейшов в інформаційний простір Росії: дає місцевим пропагандистським ЗМІ антиукраїнські, антизахідні, проросійські коментарі.

Останнє оновлення: 01.08.2023

Помічений(а) у піарі: