Увага! Проєкт тимчасово не оновлюється.
Підтримайте проєкт фінансово!
Щоб підтримати проєкт фінансово, ставайте нашим патроном на Patreon або оформіть разовий внесок через Liqpay карткою будь-якого банку.
Проект існує виключно за підтримки небайдужих
Долучайтеся тутУкраїнський (в минулому російський) політик та бізнесмен, український телеведучий. Засновник і директор клініки та фонду «Eurolab». Перший заступник міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту в уряді Азарова (з березня по липень 2010). Лідер партії «Перемога Пальчевського»1.
Під час київських виборів 2020 року сумнівні опитування на його користь публікували так звані Центр суспільного розвитку «Інтер-акція» та BURI Україна.
У 1994 році, у віці 33 років, балотувався від «Партії любителів пива» до Думи РФ2. Сам Пальчевський прокоментував це таким чином: «Ми глузували над Єльциним, якого називали главою „Партії горілки“. Це був фан, громадський тролінг. Тоді ще 25 років тому я думав, що Росія буде демократичною країною, але виявилося не зовсім так»3.
Під час виборів підтримував Зеленського4 та критикував чинного на той час главу держави Петра Порошенка.
Під час другого туру кандидат у президенти Володимир Зеленський здавав аналізи саме у клініці Пальчевського5. При цьому дату аналізів спочатку було написано з помилкою, було вказано 2 квітня замість 5-го6.
У період з лютого 2019 по березень 2020 Пальчевський шість разів брав участь в ефірі російського державного телеканалу «Россия 1» у ток-шоу пропагандистки Ольги Скабєєвої «60 минут». Сам Пальчевський вважав свою участь у програмі виправданою, — за його словами, він робив це, щоб «показати, що в Україні новий президент (Зеленський) йде на заміну. З яким можна знаходити спільну мову і припинити кровопролиття». На одному з ефірів Пальчевський сказав фразу «Що більше ви будете нас лаяти, то далі ми будем від нашого щасливого дня возз’єднання», але пізніше заперечив, що казав ці слова7.
У червні 2020 році Пальчевський заявив про створення партії «Перемога Пальчевського»8.
Тоді ж «Тексти» дослідили появу сумнівних опитувань від так званого Центру суспільного розвитку «Інтер-акція», які завищували рейтинг Пальчевського і виводили його до другого туру9.
У вересні 2020-го Пальчевський оголосив, що йде на вибори мера Києва. Приблизно в цей же час «Тексти» знайшли численні приклади штучної розкрутки кампанії Пальчевського проросійськими та фейковими ресурсами (на зразок politeka.net, znaj.ua), а сама кампанія була «яскравим прикладом маскування російської пропаганди за популістськими гаслами»10.
За підрахунками проекту «По той бік новин», від 17 березня по 1 жовтня на сайті Politeka.net було розміщено понад 950 публікацій про Пальчевського, при цьому абсолютно всі вони були максимально компліментарні11. До того ж результати одного й того самого опитування із різними заголовками могли публікуватися щодня протягом тижня, навіть у вихідні.
Однак за три тижні до виборів щось пішло не так — згадані вище сайти різко змінили риторику і почали писати про Пальчевського різко негативно, згадуючи про його зв’зки із кримінальними авторитетами12, російським бізнесом13, корупційними скандалами14 та російськими спецслужбами15.
За результатами виборів Пальчевський посів аж шосте місце16.
Напередодні та під час виборчої кампанії рух «Чесно» спільно з журналістами «Bihus.Info» зафіксував зовнішню політичну рекламу кандидата та його політсили на суму 4,8 млн17. А на рекламу в соцмережі Фейсбук було витрачено 1,7 млн гривень18.
У грудні 2020 року НАЗК оприлюднило висновки про результати аналізу фінзвіту «Перемоги Пальчевського» за третій квартал 2020 року. НАЗК виявило низку порушень: відсутність даних про один із банківських рахунків партії, невідображення витрат на конференцію, ймовірне використання понад сотні підставних донорів та заниження на 20 млн витрат на зовнішню рекламу19.
Від 2018 року Пальчевський став частим гостем на телеканалах «112 Україна», «NewsOne» та «ZIK», пов’язаних із головою політради партії «Опозиційна платформа – За життя», кумом президента Росії Путіна Віктором Медведчуком. Також Пальчевський з’являвся в ефірі каналу «Україна 24», що належить Рінату Ахметову20.
На телеканалах Медведчука Пальчевський фігурував як «бізнесмен, телеведучий»21 та «соціальний лікар»22. Згідно з моніторингами видання «Детектор медіа»23, на каналах Медведчука Пальчевський піднімав рейтинги, піарив себе, коментував усе підряд.
Журналіст Ярослав Зубченко у жовтні 2019 року зібрав такі характерні факти про Пальчевського, які яскраво ілюструють рівень його «експертності» (і загалом адекватності)24:
Заявляв, що це Петро Порошенко почав війну та віддав Крим25. Називав Петра Порошенка «фюрером»26. Розповідав, що під час президентських дебатів тогочасна влада мала останній шанс «просто грохнуть» Зеленського27.
Стверджував, що всі конкурси на державні посади в Україні виграють люди з «екзотичною зовнішністю»28. Ображав інший гостей токшоу за їхню косоокість29. Маніпулював, що прем’єр Олексій Гончарук одягав фашистську форму30.
Ображався, що ніхто не подякував йому за відвідування російського токшоу, де він буцімто відстоював позиції України31.
Називав «придурками» журналістів, які ображають Путіна32.
Думав, що 80 % українців розмовляють російською33.
Розповідав, що українці майже готові обміняти Крим на Донбас34.
Сексист35.
Колишній громадянин та кадровий військовий Росії (майор).
Більше інформації читайте на платформі «Політхаб» від руху «Чесно»36.
Останнє оновлення: 21.05.2021