Боровський Олексій

Боровський Олексій

Директор компанії «Seetarget».

Соціологічні дослідження від Seetarget є тільки за 2018—2019 роки. Загалом було оприлюднено 5 опитувань.

На сайті написано, що «Команда Seetarget з 2004 року об’єднує фахівців з комунікації, соціологів, маркетологів, психологів і політологів», однак насправді вона була зареєстрована лише рік тому, у 2017 році, що підтверджують дані з реєстру і сам директор Олексій Боровський: «Ні звичайно, подивіться фейсбук сторінку… ми дійсно тільки відкрилися. Але я особисто наприклад, вже працюю в цій сфері з 2004»1.


27.08.2018 Екс-головред «Форбс-Україна» Володимир Федорін поставив під сумніви результати соціологічного дослідження цієї компанії2.

28.08.2018 інтернет-видання «Ділова столиця» звернула увагу3, що сторінка компанії в мережі Facebook була створена в листопаді 2017 року, а пости зазвичай були пов’язані з семінарами для студентів і подібним. На думку видання, цікавий також і сайт «соціологів» — хоча і стверджується, що компанія заснована в 2004 році, єдиною новиною за 14 років існування є прес-реліз від 27 серпня 2017 року про електоральні рейтинги і потенціал кандидатів на пост президента України.

У коментарях до посту Федоріна відома блогерка Faina Kaplan4 зазначила, що на персональній сторінці американського політтехнолога Джейсона Джея Смарта, який презентував опитування Seetarget, вказано, що він «пропонує успіх у політиці» і допомагає складати (кеш) соцопитування та фокус-групи на замовлення політичних партій. У відповідь Боровський сказав: «Він не брав участі в розробці методології дослідження, лише як експерт що прокоментував вплив міжнародних подій на хід виборчої кампанії».

Тут же в коментарях журналіст Віталій Манько помітив5, що у рейтингу з підозріло високим рівнем довіри фігурує маловідомий політик Віталій Скоцик, а високий рейтинг довіри Анатолія Гриценка було, імовірно, вказано для того, щоб про це опитування написало «Дзеркало тижня», головним редактором якого є дружина Гриценка Юлія Мостова.

У себе на сторінці Манько також написав6, що «компанія виникла рік тому. Проте на сайті написано, що вони на ринку — понад 14 років. Фізична та юридична адреси сітаргет не співпадають. Статутний капітал кампанії 1000 гривень. Розмір внеску до статутного фонду співзасновниками — 350 грн на особу. В Гуглі відсутні будь-які згадки про інші дослідження “сітаргет”».

У коментарі до посту Манька відома соціологиня Ірина Бекешкіна написала, що про Seetarget «ніколи не чула»7

27.08.2018 разом із Боровським результати Seetarget оприлюднювали:

  • Володимир Фесенко, керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента»
  • Тарас Семенюк, експерт із міжнародної політики
  • Джейсон Джей Смарт, американський політтехнолог і політичний експерт
  • Валентин Гладких, експерт аналітичного порталу «Слово і діло» Цікаво, що результати Seetarget від 27.08.2018 активно поширювалися на ресурсах Валентина Наливайченка8,9,10 із заголовками, що «рейтинг Наливайченка різко зріс»

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.