Кононенко Андрій

Кононенко Андрій

Політичний експерт Фонду «Українська політика», який очолює наближений до екс-регіоналів Кость Бондаренко — про це вказано на його Facebook-сторінці1.

05.05.2018 на своїй Facebook-сторінці піарив опитування невідомого The Belgium-Ukraine Research Institute, де називав дані BURI «незалежним європейським дослідженням» на противагу українським, яким довіряти не можна2.

Далі новини на основі цього посту Кононенка з’явилися на сайтах з сумнівною репутацією «Антікор»3, from-ua4, comments.ua5 та інших. Кононенко в цих статтях фігурував як блогер. Водночас ідентичний текст новини та маніпулятивні заголовки («В Facebook обсуждают соцопрос европейских социологов об электоральных предпочтениях украинцев») може свідчити про замовність цих публікацій.

Крім того, про це ж опитування згадав у своїй передачі на NewsOne проросійський журналіст Вячеслав Піховшек, близький до Вадима Рабіновича та Віктора Медведчука6.

Кононенко у своїх постах на Facebook скептично ставиться до Тимошенко і Гриценка, але позитивно до Рабіновича (при цьому, що логічно, не забуває покритикувати Мураєва, який серйозно посварився з Рабіновичем): «И правильно Рабинович говорит: нужно эту банду в власти выгнать подальше, а еще лучше — посадить в тюрьму. Вот тогда, с другим руководством, Украина начнет развиваться и выйдет из кризиса»7.

Наприкінці грудня 2018 року результати опитування BURI були показані також на «Інтері», у трійку лідерів входили Тимошенко, Бойко та Порошенко.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.