Чечило Вячеслав

Чечило Вячеслав

Колишній головний редактор «ділового» інтернет-видання capital.ua, на якому до повномасштабного вторгнення регулярно розміщувалися піарні матеріали про Медведчука.

До війни коментарі та статті Чечила активно просували російські пропагандистські ресурси «antifashist.com» та «Украина.ру» (останній входить до холдингу «Россия сегодня», яким керує Дмитро Кисельов), а також проросійський ресурс «Strana.ua».

До літа 2022 року вів телеграм-канал «The Панда» (дамп каналу тут). Також довгий час вів Facebook-сторінку1, однак станом на липень 2023 року вона є видаленою (а что случилось? ©).

У своїх блогах та коментарях Чечило просував цілком стандартні для російської пропаганди месиджі:

1. Україна — це «failed state».

  • Эксперт: Решать судьбу Украины будут силой — это долго, дорого и страшно (17.02.2022, antifashist.com)

Украина как государственный проект оказался нежизнеспособен. Он — кость в горле у соседей, он нестабилен, разваливается изнутри, держится на нагнетании ненависти, патриотической истерике, на «московской угрозе». […] Однако, большая часть оппозиционеров покинули страну накануне фейкового вторжения Путина, и теперь из-за границы предупреждают оставленных ими избирателях о скорых погромах и резне националистами.

  • Остатки СССР — вот то, что отличает Украину от Зимбабве или Сомали (21.03.2018, Strana.ua)

Единственное, что не дает нам скатиться на уровень беднейших стран черного континента, — это СССР. Наличие остатков советской инфраструктуры, образования, медицины и общественных институций — это то, что отличает Украину от Зимбабве и Сомали. Теперь понимаете, почему я вздрагиваю каждый раз, когда слышу слово «декомунизация»?

  1. Україна перебуває під зовнішнім управлінням:
  • Вячеслав Чечило: «Находиться под внешним управлением можно (даже нужно), но говорить об этом нельзя» (17.03.2021, gazetadp.com.ua)
  1. **Критика українізації, що нібито загрожує російській мові: **
  • «Украинизация будет продолжена и доведена до конца. Или до конца русского языка в Украине, или до конца Украины» (16.01.2021, Strana.ua)

Піар російської вакцини «Спутнік V»

Як і багато інших прихованих піарників Медведчука, Чечило просував російську вакцину «Спутник V», головним «амбасадором» якої в Україні якраз і був кум Путіна.

  • Зеленский & Co просят вакцину по всему миру, только Медведчук предлагает производить препарат против Covid-19 в Украине, — эксперты (09.04.2021, versii.com)

Повномасштабне вторгнення

До початку повномасштабного вторгнення насміхався з можливого нападу Росії, називав його «фейковым вторжением»2.

Окремі українські ЗМІ з переліку «сміттярок» (зокрема, politeka.net) продовжували розміщувати коментарі Чечила щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні і після початку повномасштабного вторгнення, попри те, що його коло інтересів явно змістилось повністю у проросійський порядок денний.

Останнє оновлення: 18.07.2023

Помічений(а) у піарі: