Бикова (Голембіовська) Анне

Бикова (Голембіовська) Анне

Політтехнолог Партії Шарія, журналістка, засновниця і директорка політичного агентства «AG group»1.

Поширювала антиукраїнську пропаганду та співпрацювала з організаціями країни-агресора.

Неодноразово була помічена у піарі низки політиків — Анатолія Шарія, Юлії Тимошенко, Олександра Вілкула2. Крім того, на початку 2018 року захищала Сергія Льовочкіна від нападок Вадима Рабіновича3.

Є фігуранткою «Реєстру зрадників», розробленого Рухом «Чесно»4.

Після початку повномасштабного вторгнення виїхала до Естонії, де під виглядом української біженки працює у російськомовному виданні DELFI.

У лютому 2022 року в інтервʼю проросійському youtube-каналу «Перший Козацький» заявляла, що Україна формує ТРО із праворадикалів, яким видадуть зброю та пустять на смерть, як «гарматне м’ясо».

Піар Партії Шарія

У 2018 році Анне Бикова розлучилась із Сергієм Биковим, почала працювати політтехнологом проросійської Партії Шарія та одружилась із Михайлом Железняком, який пізніше очолив Київську, Луганську та Черкаську організації Партії Шарія.

За даними журналістів «Бігус.інфо»5, у 2020 році Бикова організувала так званий пул експертів, які ходили по телеканалах, просуваючи кремлівські наративи та партію Шарія.

Як свідчать дані «Бігус.інфо», лише протягом лютого — вересня 2020 року Бикова п’ять разів піарила Партію Шарія в ефірі українських телеканалів.

Просування наративів російської пропаганди

У 2014 році після початку війни Російської Федерації проти України у ЗМІ просувала наративи про нібито «громадянську війну в Україні», необхідність прямих переговорів з проросійськими ватажками тимчасово окупованих росією територій України, примусову українізацію, яка нібито розколює суспільство, та незаконне переслідування Україною Віктора Медведчука.

Із 2013 року Голембіовська фігурує у ЗМІ як незалежний політтехнолог, надає журналістам інтервʼю, коментарі тощо. Переважно на проросійських каналах із пулу «112», «NewsOne», «НАШ» та шпальтах проросійських видань на кшталт «Вести».

У 2011 році організовувала молодіжні форуми у Києві, Одесі та інших містах України з метою формування в суспільстві міфу про нібито єдиність та неподільність російського й українського народів, та міфу про нацизм в Україні.

Очолювала організацію «КМОРС „Російський молодіжний центр Києва“» — псевдогромадську організацію, що підпорядковувалась Федеральному агентству у справах Співдружності незалежних держав, яку координували через представництво «Россотрудничества» в Україні.

Піар Юлії Тимошенко (2018)

У 2018 році Бикова разом із чоловіком Сергієм Биковим піарили Юлію Тимошенко та її «Новий курс» (Биков при цьому був одним із авторів цього документа6).

  • «Новий Курс» Тимошенко змінив формат політики (25.06.2018) (vremya.ks.ua7, ngp-ua.info8, silske.org9, lyuboml.rayon.in.ua10, dneprnews.net11). У цих статтях Биковим допомагали піарити Тимошенко також інші політтехнологи — Денис Гороховський та Василь Вакаров.

На форумі «Новий курс України» — кілька тисяч людей. Політики, журналісти, блогери, артисти… Тимошенко зробила неможливе: зібрала на цьому майданчику тих, хто в інші часи не сів би за один стіл12

Піар Олександра Вілкула (2018)

У 2018 році Бикова, як і низка інших політтехнологів (Павло Рудяков, Андрій Багінський, Денис Гаєвський, Олег Постернак, Микола Спірідонов, Андрій Золотарьов, Антон Кучухідзе та інші), піарила Олександра Вілкула.

  • Анне Быкова: Неприкосновенность Вилкула в обмен на имидж Рады (ukraina.ru, 15.10.2018)

  • Голосование за снятие с Вилкула неприкосновенности любой ценой может дорого стоить власти, — эксперт (kp.ua, 15.10.2018)

  • Политолог: Украинцы получили кандидата, который открыто атакует власть (ukraina.ru, 18.10.2018, те саме на gordonua.com):

«Избиратели условного бело-синего поля получили кандидата на президентские выборы, который начал открыто атаковать власть и требовать наказания за противоправные действия. До сих пор ни один из официальных кандидатов от этого фланга не отвечал в полной мере тем ожиданиям и запросам, которые есть у бело-синих избирателей. Четыре года жители юга и востока сами были объектом нападок со стороны нынешней власти и теперь хотят справедливости»

Помічниця одіозного регіонала Колесніченка. Путін як приклад для наслідування

У 2010—2012 роках Анне Голембіовська працювала в апараті Верховної Ради під прямим керівництвом регіонала Вадима Колесніченка13.

У 2012 році, захищаючи Вадима Колесніченка від активісток FEMEN, Голембіовська заявила, що треба брати приклад з Володимира Путіна.

Фігурантка бази «Миротворець».

При підготовці матеріалу використано дані реєстру зрадників руху «Чесно»14.

Чим займається після 24.02.2022

Після початку повномасштабного вторгнення виїхала до Естонії, де веде подкаст «Естонія українською» та пише для місцевих медіа про життя біженки.

Останнє оновлення: 01.08.2023