Білоножко Євгеній

Білоножко Євгеній

Головний редактор сайту polonews.in.ua1, серед засновників якого були особи, пов’язані з колишніми регіоналами. Серед передруків на сайті трапляються відверто проросійські пропагандистські матеріали2. Станом на березень 2021 року сайт виглядає неактивним — останні статті датовані кінцем 2020 року.

Від 2019 року Білоножко у своїх статтях та виступах на телебаченні почав активно піарити Віктора Медведчука та його партію «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ), а з січня 2021 року — і російську вакцину «Спутнік V». Наприклад, у своєму блозі на korrespondent.net від кінця грудня 2020-го до початку березня 2021 року Білоножко піарив Медведчука та ОПЗЖ у 12 (!) постах із 153.

Хоча у ЗМІ Білоножко зазвичай фігурує як «політичний експерт», іноді він коментує навіть медичні теми, хоча не має відповідних компетенцій. Так, у лютому-березні 2021 року він ретранслював фейки про закуплену Україною вакцину «Covishield» (вона ж «AstraZeneca», «Оксфордська вакцина»). Зокрема, Білоножко називав «Covishield» «дженериком та більш дешевим аналогом, що має подібні якості до оригіналу», а також стверджував, що вона нібито не пройшла третю фазу клінічних вибробувань4.

Також свідомо дискредитував «Ковішилд», заявляючи, що влада «проводить випробування на живих людях», а «третя фаза досліджень буде проходити в Київській, Житомирській та Чергінівській областях»5.

Крім того, Білоножко неодноразово поширював фейки про «таємні тюрми ЦРУ» та «біологічні лабораторії Пентагону» в Україні6,7. Як дослідив Інститут масової інформації, саме Медведчук та його однопартійці були головними ньюзмейкерами в цій темі8,9.

У 2015—2017 роках Білоножко часто виступав на російських телеефірах у пропагандистських ток-шоу.

Білоножко та медіаімперія Медведчука

Також має блог на сайті підконтрольного Медведчуку телеканалу ZIK, але станом на 11.03.2021 тут розміщено лише один перепост із блогу на korrespondent.net10.

Також часто коментує політичні теми на телеканалі «112»(04.04.202011, 04.06.202012, 23.12.202013). При цьому фігурує як «політичний експерт, кандидат філософських наук». Коментарі Білоножка органічно вплетені в ефір серед заяв Медведчука, жорсткої критики влади та піару російської вакцини «Спутнік V». Цікаво, що прогнози Білоножка майже завжди негативні: «Курс валюти нестабільний. Наступного року не варто чекати покращень» тощо.

Блог на korrespondent.net

На початку літа 2013 року зареєстрував блог на безкоштовній платформі korrespondent.net14 (входить до «Українського медіа холдингу», який із 2013 року належить олігарху Сергію Курченку, котрий утік з України в 2014 році разом із Януковичем). Подібні блоги ведуть на цьому сайті і десятки інших «медведчуківських» політичних коментаторів (див., наприклад, Дмитра Губіна, Віталія Кібу, Олексія Куракіна).

Протягом двох перших місяців Білоножко пише досить часто (13 разів), при цьому 5 разів згадує про «волинську різню»15. Після цього перестає писати на шість із половиною років — аж до 26.12.2019.

Після повернення до ведення блогу Білоножко практично в кожному пості (в 12 із 15) піарить Віктора Медведчука та його партію «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ), а також просуває фейки про «таємні тюрми ЦРУ» та «біологічні лабораторії Пентагону» на території України16,17.

Через півроку, у липні 2020-го, Білоножко знову робить паузу — цього разу на 7 місяців.

Від 24.01.2021 до 10.03.2021 він пише ще 4 пости — і тепер крім піару самого Медведчука додається просування російської вакцини «Спутнік V» (у трьох постах18,19,20). Білоножко називає закуплену Україною вакцину «Covishield» «дженериком та більш дешевим аналогом, що має подібні якості до оригіналу» (що є брехнею), а також говорить про «Спутнік V» як про нібито визнану в ЄС вакцину (що також є неправдою). Також він свідомо дискредитує «Ковішилд», заявляючи, що влада «проводить випробування на живих людях», а «третя фаза досліджень буде проходити в Київській, Житомирській та Чергінівській областях»21.

Саме на блоги Білоножка на korrespondent.net та site.ua22 часто посилаються підконтрольні Медведчуку інтернет-сайти та інші ресурси типу for-ua.com, comments.ua:

  • Билоножко: Прошло уже 2 недели после нападения на штаб-квартиру Медведчука, а реакции от полиции и СБУ нет (11.06.2020) (for-ua.com23)
  • Билоножко: В истории с вакциной не Зеленский, а именно Медведчук ведет себя как европейский политик (26.01.2021) (for-ua.com24)
  • В истории с вакциной не Зеленский, а именно Медведчук ведет себя как европейский политик, - Билоножко (26.01.2021) (inpress.ua25)
  • Зеленский и власть в целом поступают как туземные вожди из Африки, только Медведчук ведет себя как европейский политик, - Билоножко (15.02.2021) (from-ua.com26)
  • Вакцина здорового глузду (18.02.2021) (zikua.tv27)

Виступи на російських пропагандистських ТБ-шоу

У 2015—2017 роках виступав на російських телеефірах у пропагандистських ток-шоу — у ролі гостя з України, який захищає її позицію28,29.

Сайт polonews.in.ua та зв’язки з регіоналами та польськими українофобами

Координатором інтернет-проекту «PoloNews», запущеного у 2013 році під час Євромайдану, був Микола Єфименко30, а головною редакторкою Надія Бабенко, яка ще в 2013 році на сторінці видання подавалась як координаторка проекту31. Обоє вихідці зі Львова, свого часу були діячами Російського молодіжного центру у Львові32. Єфименко був позаштатним помічником народних депутатів: Леоніда Кравчука, регіоналів Євгенія Кушнарьова та двічі — одіозного Вадима Колесніченка, автора скандального «мовного закону» часів Януковича33. Єфименко та Бабенко уже тривалий час живуть у Польщі, де Єфименко ще й зареєстрував перекладацьку фірму «Volkov»34. Про тісний зв’язок Білоножка і Єфименка також свідчить те, що вони є серед засновників такого собі «Фонду підтримки інтернет-медіа»35.

Одним із перекладачів порталу «PoloNews» був Вєслав Токарчук36, особа з оточення37 польського українофоба ксьондза-радикала Тадеуша Ісаковича-Залеського38.

Білоножко називає себе «поляком за походженням»39. У Польщі співпрацював з Маріушем Патеєм40, пов’язаним із польським націоналістичним середовищем41, а також із представником ліберального середовища Казімежем Вуйціцьким42.

Білоножко як політик-маргінал

Білоножко є одним із чотирьох засновників маргінальної Київської обласної організації політичної партії «Партія поляків України»43. З цього списку звертає на себе увагу також прізвище Віктора Бітаєва, позаштатного радника регіонала Олександра Фельдмана44.

У 2019 році на дострокових парламентських виборах був кандидатом від маловідомої партії «Факел»45, у програмі якої, зокрема, була така фраза:

«Маємо на меті розпочати роз’яснювальну кампанію, створивши інформаційну платформу, метою якої буде донести правдиву інформацію до російського народу, що у сьогоднішній війні зацікавлені не прості люди, а олігархи — як російські, так і українські. Владнати конфлікт мають обидві сторони — як російська, так і українська»46.

Викладацька діяльність

Станом на лютий 2021 року підписувався як доцент кредитно-економічного факультету КНЕУ ім. Вадима Гетьмана47. Крім того, у червні 2018 року фігурував як доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. Драгоманова48.

Останнє оновлення: 11.03.2021

Помічений(а) у піарі: